REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Już teraz możesz pobrać nową grę twórcy Flappy Bird. Czeka cię tyle samo zabawy i frustracji

Niezbyt piękne i niespecjalnie oryginalne, za to niesamowicie irytujące i jednocześnie niemal tak samo wciągające. Właśnie taki był niedawny hit mobilnych rozgrywek - Flappy Bird i taki też jest jego następca od tego samego autora - Swing Copters. Zresztą od dziś możecie się o tym przekonać sami.

21.08.2014
10:53
Już teraz możesz pobrać nową grę twórcy Flappy Bird. Czeka cię tyle samo zabawy i frustracji
REKLAMA
REKLAMA

Jeśli ktoś liczył na poprawę grafiki, innowacyjne podejście do rozgrywki czy jakiekolwiek nieszablonowe zagrania, będzie czuł się raczej rozczarowany. W Swing Copters nie odnajdziemy nic z tego (choć może trzeba nieco dłużej zastanowić się nad sposobem obsługi) i równie dobrze tytuł ten można uznać po prostu za kolejną wariację na temat Flappy Bird. Co nieco przerażające - nawet bardziej frustrującą wariację.

swing copters

Nie zmienia to jednak faktu, że tytuł nawet teraz, świeżo po premierze, zdążył już zaskarbić sobie sympatię setek, jeśli nie tysięcy (a docelowo pewnie i setek tysięcy) użytkowników. Liczba pobrań na starcie nie jest jeszcze znana, ale dotychczas pozostawione opinie są w przytłaczającej większości pozytywne.

W Google Play, gdzie na razie udostępniona została gra, dominują tego typu komentarze:

Trudne i uzależnia

Prosta w założeniach, ale piekielnie trudna. Trochę spowodowane jest to mechaniką latania i sterowaniem - choć to na szczęście nie jest uciążliwe. Tak czy siak wciąga jak bagno, a radość, z pobicia swojego rekordu o 1 daje więcej frajdy, niż zabicie ostatnie bossa w innych grach.

Oczywiście, tak jak miało to miejsce przy Flappy Bird, nie brakuje głosów twierdzących, że gra jest głupia, brzydka, bez sensu i za trudno. Tylko czy dokładnie tego samego już nie przechodziliśmy i i tak nie stanęło to na przeszkodzie w przyniesieniu wietnamskiemu programiście olbrzymiej fortuny?

REKLAMA

Teraz przekonamy się, czy Flappy Birds jest na tyle mocną marką, żeby - nawet niebezpośrednio - sprzedać kolejny tytuł i zapewnić takie same albo i lepsze rezultaty.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA