REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Na taką aktualizację Spotify czekali użytkownicy Windows Phone

Dobra wiadomość dla posiadaczy smartfonów z systemem Windows Phone. Spotify sobie o nas przypomniał.

26.08.2014
10:44
Na taką aktualizację Spotify czekali użytkownicy Windows Phone
REKLAMA
REKLAMA

Ponad osiem miesięcy. Tyle użytkownicy Windows Phone musieli czekać na ruch Spotify.

W grudniu 2013 roku Spotify zapowiedziało kolejny krok muzycznej rewolucji. Od tamtego czasu serwis muzyczny pozwala na bezpłatne słuchanie wszystkich zasobów, tworzenie list odtwarzania, dodawanie do ulubionych i odsłuchiwanie ulubionych utworów oraz albumów bez żadnych limitów. Tak jest na komputerach i tabletach. Na smartfonach pojawia się jedno ograniczenie, które w rzeczywistości jest nieznaczące.

spotify za darmo lub premium

Po zainstalowaniu aplikacji Spotify na smartfonach z iOS oraz Androidem użytkownik uzyskuje dostęp do pełnych zasobów serwisu, ale listy odtwarzania i albumy może przesłuchiwać jedynie w kolejności losowej. Uruchamiamy ulubioną playlistę, klikamy przycisk play i słuchamy. Nie wiemy jaki utwór będzie następny, ale mamy pewność, że będzie to piosenka, którą lubimy - przecież sami wcześniej dodaliśmy ją do kolejki odtwarzania.

Posiadacze smartfonów z Windows Phone, mimo odświeżenia aplikacji Spotify nie mogli korzystać z tej funkcji. Do dzisiaj.

Na oficjalnym blogu Spotify czytamy, że aplikacja przygotowana z myślą o smartfonach z systemem Microsoftu nie będzie dłużej wymagała opłacania abonamentu. Wersja darmowa Spotify będzie w pełni funkcjonalna bez względu na lokalizację użytkownika.

spotify windows-phone

Już teraz cieszą się nią Amerykanie - widzę to po wiadomościach na Twitterze. Polska, tak jak znaczna część świata czeka na udostępnienie aktualizacji w swojej wersji Sklepu Windows Phone.

Zaktualizowana wersja Spotify umożliwia dostęp w trybie odtwarzania losowego do pełnego katalogu muzycznego serwisu. Oczywiście bez opłat. Aktualizacja przyniosła jeszcze jedną zmianę, w Spotify pojawiła się zakładka Przeglądaj, która pomaga znaleźć właściwą listę odtwarzania na każdą okazję, zależnie od nastroju.

To, co dla nas najważniejsze, to umożliwienie jak największej liczbie osób dostępu do coraz większych zasobów muzyki - zauważa Dave Price, dyrektor ds. produktu w Spotify - Dzisiaj jesteśmy o krok bliżej do celu, oferując użytkownikom Windows Phone na całym świecie dostęp do czołowej usługi muzycznej bez jakichkolwiek opłat.

Dosłownie przed momentem rozmawiałem z przedstawicielem biura prasowego Spotify w Polsce i potwierdził, że aktualizacja zmierza do nas i właściwie już za moment powinna być dostępna. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jeszcze dzisiaj będziemy mogli na Windows Phone cieszyć się darmowym Spotify.

Aplikacja Spotify wymaga Windows Phone 8 lub 8.1 i jest dostępna tutaj.

Aktualizacja:

REKLAMA

Nowa wersja Spotify jest już w polskim Sklepie Windows Phone. Żeby jednak uzyskać dostęp do darmowej wersji Spotify, musiałem odinstalować najpierw aplikację i pobrać ją ponownie na swój telefon. Sama aktualizacja nie potrafiła odblokować bezpłatnych zasobów serwisu. Dziwne.

Zdjęcie główne pochodzi z Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA