REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Spider’s Web Stories, czyli najlepsze opowiadania w internecie wracają już jutro!

Bez zbędnych ceregieli – mamy tak dużo świetnych zgłoszeń opowiadań, że weekend zaczynamy już jutro, w piątek popołudniu. Gdy wrócicie z pracy, zjecie obiad i pogadacie chwilę z bliskimi, to koniecznie odpalcie Spider’s Web Stories, bo będzie na Was czekało nowe świetne opowiadanie. A potem w sobotę i niedzielę kolejne opowiadania! Będzie się działo.

28.08.2014
19:44
Spider’s Web Stories, czyli najlepsze opowiadania w internecie wracają już jutro!
REKLAMA
REKLAMA

To był świetny start!

Stories przyjęliście z otwartymi sercami. Zarówno zainteresowanie pierwszymi opowiadaniami, jak i odzew internetowych twórców pragnących opublikować swoje dzieła na Stories przerosło nasze oczekiwania!

Skała i inni”, czyli nowe opowiadanie Łukasza Orbitowskiego przyciągnęło przed ekrany komputerów ponad 30 tys. osób. Niewiele mniej przeczytało opowiadania Ewy Lalik i Bartłomieja Piotrowskiego.

Wasze oceny wszystkich pierwszych opowiadań, zresztą jak i samego pomysłu, nierzadko były wręcz hurraoptymistyczne. Bardzo życzliwe komentarze, mnóstwo maili z pochwałami – dziękuję za nie wszystkie w imieniu Spider’s Web, jak i autorów.

Dostaliśmy też całe mnóstwo nowych opowiadań. Nie wszystkie jeszcze sprawdziliśmy, bo ich łączna liczba przekroczyła 50! Nie wszystkim zdążyliśmy jeszcze odpowiedzieć, ale obiecujemy – zarówno ten weekend, jak i kolejne nie będą gorsze od tego pierwszego!

A co na Was czeka w ten weekend?

Już jutro opowiadanie Pawła Sawickiego pt. „Oczy lalki”.

To mocna, brudna opowieść kryminalna, która na pewno Was poruszy.

Oto jego króciutka zapowiedź:

"Siedzi na wersalce w pokoju. Chuda. Blada. Ruda. Zapadnięte policzki.
Nieobecnymi oczami patrzy na "Modę na sukces" w śnieżącym telewizorze.
- Pawlus, proszę posłuchać. To jest Pan komisarz. Chce z Panią porozmawiać.
Nawet nie odrywa wzroku od telewizora.
- Pani Tereso, czy była Pani w ciąży?
Cisza.
- Gdzie dziecko?"

Oczy_Lalki

W sobotę opowiadanie Marcelego Frączka pt. „6.39”.

To poruszająca opowieść o szukaniu miłości i uzależnieniu od Sieci.

"Autobus, ten nowy niemiecki przegubowiec, podjeżdża na przystanek niemal bezgłośnie. Wnętrze czuć jeszcze plastikiem, nie starym moczem. To pierwszy dziś. Jest 6.39. Jak zwykle obserwuję w nim szczupłą blondynkę o słodkiej buzi. Nieco za szczupła, chodzi zawsze w obcisłych spodniach. Mały tyłeczek. Często ogląda się przez ramię, jakby wypatrywała kanarów. A może nie kanarów, tylko swego księcia z bajki? Wysiada na placu Krakowskim. Ja jadę jeszcze jeden. Wysiadka. Czekanie na drugi autobus. 6.56. Ikarus. Na tę brunetkę lubię patrzeć, bo ma fantastyczne cycki. I mocno wystające kości policzkowe nadające jej twarzy nieco dziki azjatycki wyraz. Rozmawia z brzydką koleżanką lub czyta tanie kobiece czasopisma. Zaobrączkowana. Wysiada przystanek przede mną. 7.10 – dosiada się genialna brunetka o greckiej urodzie. Klasycznie wykrojone usta, mały nosek i lekko kręcone włosy. Nosi długie kolczyki tańczące w rytmie bujania autobusu. Zwykle stoi na kole – bo miejsca siedzące już dawno zajęte – i czyta książkę. Czasem zerknie, wtedy szybko odwracam wzrok. Nie chcę być nachalny. Chcę cię kochać, tak jak pragnę kochać wszystkie inne moje autobusowe miłości. Ale wiem, że jestem dla ciebie tylko tłem, niemą przeszkadzajką."

W niedzielę natomiast na Stories pojawi się opowiadanie „Żółta Furgonetka” autorstwa Jarosława Jakubowskiego.

To obyczajowo-kryminalna opowieść o bezsilności i zemście.

"- Zdechniecie za to, skurwysyny – wyjęczałem. „Pałkarz” podszedł blisko, podniósł moją opuszczoną głowę i spojrzał mi w oczy.

- To wy zdychacie. My zaraz pojedziemy, a wy zostaniecie z tym gównem – co powiedziawszy, splunął mi w twarz. Poczułem tak wielki przypływ nienawiści, że zacząłem bezsilnie płakać.”

Mocne, prawda?

A to nie wszystko!

To 3 opowiadania, które będziemy promować na głównej Spider’s Web w weekend. Tak jak tydzień temu, gdy w weekend odwiedzicie naszą stronę główną, to przywita Was duże promo najnowszego opowiadania. Oczywiście nie rezygnujemy z normalnej ramówki Spider’s Web. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę pojawią się u nas nowe teksty naszych świetnych Blogerów i Blogerek.

Od soboty niezależnym życiem będzie jednak również żyć strona główna Spider’s Web Stories. Tam, obok opowiadań promowanych na głównej SW, pojawią się kolejne, równie ciekawe opowiadania. Zapraszamy do uważnego śledzenia!

REKLAMA

Jedno jest pewne – będzie co czytać i czym się zachwycać w ten weekend.

Oczywiście tylko na Spider’s Web Stories!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA