REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Motoryzacja

Genialny produkt - Skully, czyli Google Glass w świecie motocykli

Technologia ubieralna rozwijana jest w coraz szerszych aspektach ludzkiego życia. Urządzenia wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość, takie jak Google Glass, często uważane są za “zbędny bajer”. W przypadku Skully nikt nie powinien mieć wątpliwości co do przydatności w życiu codziennym milionów ludzi na całym świecie.

16.08.2014
10:50
Genialny produkt – Skully, czyli Google Glass w świecie motocykli
REKLAMA
REKLAMA

Skully to firma, która oferuje kaski wykorzystujące najnowsze zdobycze technologiczne w celu usprawnienia i poprawienia bezpieczeństwa jazdy motocyklem. Założyciel, Marcus Weller, wpadł na pomysł stworzenia inteligentnego kasku po tym, jak usłyszał o wypadku motocyklisty, który zapatrzył się na znak drogowy. Postanowił, że stworzy kask, dzięki któremu kierowca będzie miał "oczy dookoła głowy". Pomysł zyskał duże zainteresowanie i poprzez platformę crowdfundingową uzbierano już ponad 700 tys. dol. z początkowo zakładanych 250 tys. dol.

Skully Smart Kask

Skully, podobnie jak Google Glass, wyświetla informacje przed oczami użytkownika. Obraz jest przezroczysty i umiejscowiony w rogu, aby nie przeszkadzał w jeździe.

Podstawową funkcją kasku jest wyświetlanie obrazu na zasadzie lusterka wstecznego. Szerokokątna kamera zamontowana z tyłu kasku eliminuje martwe punkty, których nie sposób dostrzec w standardowym lusterku.

Kolejnym elementem wyposażenia Skully jest nawigacja GPS. W najważniejszych momentach zaplanowanej podróży, na ekranie wyświetlana jest mapa z informacją o najbliższym zakręcie. Na bieżąco przekazywane są również wskazówki głosowe dotyczące warunków pogodowych panujących na trasie, jak i zagęszczenia ruchu i ewentualnych utrudnień.

Kask współpracuje z innymi urządzeniami poprzez łączność Bluetooth, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie rozmów telefonicznych bez konieczności odrywania rąk od kierownicy. Po sparowaniu kasku ze smartfonem jazdę może dodatkowo umilić strumieniowe odtwarzanie muzyki.

Łączność bezprzewodowa pozwoli również na przekazywanie informacji dotyczących telemetrii motocykla, co przyda się nie tylko w jeździe sportowej, ale także w trakcie jazdy rekreacyjnej.

Skully Kask

Po udostępnieniu SDK możliwości kasków Skully ograniczone będą jedynie inwencją twórczą programistów.

REKLAMA

Skully stworzone zostało przez pasjonatów motocykli dla pasjonatów motocykli. Jest to ogromny skok w kieunku poprawienia bezpieczeństwa, ale także wyposażenie kierowców w dodatkowe informacje ułatwiające przemieszczanie się. Obecnie kaski dostępne są w przedsprzedaży w różnych wariantach cenowych. Podstawowa wersja Skully kosztuje 1 599 dol. wraz z darmową przesyłką do dowolnego zakątka na świecie. Produkt dostarczony zostanie do odbiorców w maju przyszłego roku, chyba że ktoś zdecyduje się na zakup prototypu za 25 tys. dol. i odbierze go już w lutym.

Grafika główna pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA