REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Używasz laptopa HP? Możesz być w niebezpieczeństwie

HP uruchomiło ogólnoświatowy program wymiany kabli zasilających laptopy swojej marki. Sprawdź koniecznie, jaki model kabla podłączony jest do twojego laptopa, bo konsekwencją błędnej konstrukcji może być pożar.

27.08.2014
10:16
Używasz laptopa HP? Możesz być w niebezpieczeństwie
REKLAMA
REKLAMA

Jak podaje TechCrunch- na rynku może znajdować się nawet 6 mln wadliwych kabli. Błąd wykryty został przez CPSC, amerykańską rządową komisję do badania bezpieczeństwa produktów, która odnotowała kilkanaście przypadków, w których doszło do uszkodzenia mienia lub spowodowano obrażenia cielesne.

Kabel zasilający HP

Wadliwe kable zasilające posiadają oznaczenie LS-15. Należy sprawdzić, czy kabel, którego używamy oznaczony jest w ten sposób. Jeżeli weryfikacja okaże się pozytywna, najlepiej odłączyć kabel i odwiedzić stronę, na której przygotowany został formularz zgłoszenia wymiany. Firma HP będzie wysyłała kable zasilające bezpłatnie do każdego kraju na świecie.

Wypełniając formularz należy podać kraj, w którym chcemy odebrać nowy kabel, a także adres e-mail do kontaktu. Następnie wybieramy z listy nazwę modelu laptopa. Musimy również podać numer seryjny urządzenia, który wyświetli się po przytrzymaniu przycisku “FN” i “ESC”. Jeżeli powyższa kombinacja nie zadziała, numer seryjny znaleźć można również pod spodem urządzenia.

Nie wszystkie kable z oznaczeniem LS-15 muszą być wadliwe, ale producent dokonuje bezpłatnej wymiany, więc nie warto ryzykować i lepiej sprawdzić, czy sprawa dotyczy naszego sprzętu.

REKLAMA

---

Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA