1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Sprzęt

Używasz laptopa HP? Możesz być w niebezpieczeństwie

HP uruchomiło ogólnoświatowy program wymiany kabli zasilających laptopy swojej marki. Sprawdź koniecznie, jaki model kabla podłączony jest do twojego laptopa, bo konsekwencją błędnej konstrukcji może być pożar.

Używasz laptopa HP? Możesz być w niebezpieczeństwie

Jak podaje TechCrunch- na rynku może znajdować się nawet 6 mln wadliwych kabli. Błąd wykryty został przez CPSC, amerykańską rządową komisję do badania bezpieczeństwa produktów, która odnotowała kilkanaście przypadków, w których doszło do uszkodzenia mienia lub spowodowano obrażenia cielesne.

Kabel zasilający HP

Wadliwe kable zasilające posiadają oznaczenie LS-15. Należy sprawdzić, czy kabel, którego używamy oznaczony jest w ten sposób. Jeżeli weryfikacja okaże się pozytywna, najlepiej odłączyć kabel i odwiedzić stronę, na której przygotowany został formularz zgłoszenia wymiany. Firma HP będzie wysyłała kable zasilające bezpłatnie do każdego kraju na świecie.

Wypełniając formularz należy podać kraj, w którym chcemy odebrać nowy kabel, a także adres e-mail do kontaktu. Następnie wybieramy z listy nazwę modelu laptopa. Musimy również podać numer seryjny urządzenia, który wyświetli się po przytrzymaniu przycisku “FN” i “ESC”. Jeżeli powyższa kombinacja nie zadziała, numer seryjny znaleźć można również pod spodem urządzenia.

Nie wszystkie kable z oznaczeniem LS-15 muszą być wadliwe, ale producent dokonuje bezpłatnej wymiany, więc nie warto ryzykować i lepiej sprawdzić, czy sprawa dotyczy naszego sprzętu.

---

Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Shutterstock