REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowy telefon za 80 zł? Tak, poznajcie Nokię 130

Nie każdego stać na smartfona, nawet tego najtańszego. Wiele osób może pozwolić sobie co najwyżej na wydanie kilkudziesięciu złotych na nowy telefon, a przecież chcieliby mieć kontakt z najbliższymi. Dla takich konsumentów powstają tanie urządzenia, a jednym z ciekawszych jest właśnie zaprezentowana Nokia 130.

11.08.2014
10:14
Nowy telefon za 80 zł? Tak, poznajcie Nokię 130
REKLAMA
REKLAMA

To, co wyróżnia nowy telefon marki Nokia (bo de facto jest to urządzenie już chyba od Microsoftu), to cena, która wynosi zaledwie 19 euro. Nie spodziewajcie się jednak, że za taką sumę otrzymacie system Android, czy też inne, wymyślne funkcje. Ma to być przede wszystkim telefon do dzwonienia i wysyłania SMS-ów.

Nokia-130-Single-SIM

Nie oznacza to jednak, że jest to urządzenie pozbawione jakikolwiek dodatków. Nokia 130 została wyposażona między innymi w czytnik kart microSD o pojemności do 32 GB, odtwarzacz MP3 oraz radio FM. Dzięki temu na nośnik można wrzucić kilka tysięcy utworów, które następnie Nokia 130 może odtwarzać nieprzerwanie przez 46 godzin, tak przynajmniej zapewnia producent. Poza tym nie zabraknie także złącza USB oraz technologii Bluetooth ze standardem SLAM.

Nokia 130 ma ekran o przekątnej 1,8 cala oraz funkcję latarki (nie ma aparatu!). Dostępna będzie w dwóch wersjach – na jedną kartę SIM oraz tzw. Dual SIM. Bateria ma pozwolić na odpowiednio 36 lub 26 dni czuwania oraz nawet do 13 godzin prowadzenia rozmów telefonicznych.

REKLAMA

Jak już wspominałem, telefon ma kosztować zaledwie 19 euro. Przy aktualnym kursie około 4,2 zł daje nam to sumę mniej więcej 80 zł. Może to być świetna oferta dla wszystkich, którzy szukają taniego telefonu z funkcją odtwarzacza MP3, bo właśnie tym w rzeczywistości jest Nokia 130.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA