REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

nc+ jak Apple bawi się w patentowego trolla

W czerwcu Polsat Biznes, powstały w zeszłym roku po przekształceniu TV Biznes zmienił nazwę na Polsat News+. Stacja nie podziałała zbyt długo, bo już 31 lipca zmieniła nazwę na Polsat News 2. Wszystko przez nc+.

01.08.2014
19:54
nc+ jak Apple bawi się w patentowego trolla
REKLAMA
REKLAMA

Polsat z dnia na dzień, bez żadnych wcześniejszych zapowiedzi zmienił nazwę swojego drugiego kanału informacyjnego, będącego swoistą odpowiedzią na wprowadzenie przez ITI kanału TVN Biznes i Świat.

Jak podaje Satkurier o zmianie najpierw poinformowano na Facebooku, gdzie zamknięto jeden Fanpage i otworzono nowy. A o godzinie 20:00 na antenie stacji zmieniono logo z Polsat News+ na Polsat News 2. Decyzja bardzo nie spodziewana, właśnie ze względu na krótki okres funkcjonowania kanału pod nową nazwą.

Sytuacja wyjaśniła się dziś rano, kiedy to Polsat potwierdził, że przyczyną jest spór prawny z grupą Canal+ i ITI Neovision SA, czyli właścicielami nc+ dotyczący używania znaku "+".

Rzeczywiście nc+ używa symbolu plusa w nazwie swojej platformy oraz we wszystkich kanałach jak Canal+, MiniMini+, AleKino+. Na dniach "+" ma pojawić się także w nazwie nSport. Tym samym plus jest charakterystycznym znakiem dla tej grupy.

Zachowanie nc+ przypomina jednak działania trolli patentowych, czy też ruchy Apple'a. W końcu słowo plus jest dość standardowe i bardzo dobrze odzwierciedla to, czym miał być kanał Polsat News+ w stosunku do pierwszego kanału informacyjnego Telewizji Polsat. Trudno jest przypuszczać, aby ktoś kanał ten utożsamiał z grupą Canal+. Prawnicy nc+ postanowili jednak rozpocząć spór prawny, a Polsat zamiast wojować zdecydował się na szybką zmianę nazwy.

Szkoda, że sprawa nie została rozstrzygnięta przed startem kanału w czerwcu. Polsat w ten sposób musi znów rozpocząć komunikację swojego drugiego kanału informacyjnego pod inną nazwą.

REKLAMA

To kolejny przykład bezsensownie prowadzonych wojenek pomiędzy firmami. Spory o nazwy i patenty najczęściej donikąd nie prowadzą.

Zdjęcie główne Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA