REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Sukces Polki w konkursie National Geographic Traveler 2014 - oto zwycięskie zdjęcia

Właśnie dobiegła końca tegoroczna edycja międzynarodowego konkursu National Geographic Traveler. Jury wybrało zestaw fenomenalnych fotografii podróżniczych z całego świata, a w śród nich znalazło się także zdjęcie Polki. Agnieszka Traczewska stanęła na podium zajmując drugie miejsce.

19.08.2014
11:02
Sukces Polki w konkursie National Geographic Traveler 2014 – oto zwycięskie zdjęcia
REKLAMA
REKLAMA

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono aż 18 tysięcy zdjęć z całego świata. A raczej – prawie całego, gdyż według regulaminu w konkursie nie mogły wziąć udziału osoby z Kuby, Iranu, Korei Północnej, Sudanu, Syrii i stanu New Jersey. Zdjęcia w konkursie można było zgłaszać w czterech kategoriach: portret podróżniczy, sceny plenerowe, klimat miejsca i spontaniczny moment.

W konkursie fotograficznym organizowanym przez National Geographic nie mogło zabraknąć fantastycznych nagród.

Zwycięzca, Marko Korošec, pojedzie wraz z ekipą magazynu (oraz z wybraną osobą towarzyszącą) na ośmiodniową wyprawę na Alaskę. Agnieszka Traczewska za zajęcie drugiego miejsca weźmie udział w pięciodniowych warsztatach fotograficznych National Geograhic w Santa Fe w USA. Marc Henauer za trzecie miejsce otrzyma bilety dla dwojga na sześciodniowy rejs statkiem z firmą Schooner American Eagle and Heritage. Zwycięzcy otrzymają także prenumeratę magazynu Nat Geo Traveler, a ich zdjęcia ukażą się na łamach jednego numeru czasopisma. Pozostała siódemka nagrodzonych otrzyma bony o wartości 200 dol. na zakupy fotograficzne w B&H Photo, oprawione wydruki fotografii oraz kursy Nat Geo na DVD.

Nagrodzone zdjęcie Polki powstało w Mea Shearim, ortodoksyjnej dzielnicy Jerozolimy. Przedstawia ono nowożeńców, których małżeństwo zostało zaaranżowane przez ich rodziny. Przed ślubem para spotkała się tylko raz, by potwierdzić wybór rodziny. Wszystkie nagrodzone zdjęcia są po prostu fenomenalne, a każde z nich opowiada jakąś historię. W tym wypadku chyba nie ma osoby, która polemizowałaby z wyborem jury.

Poniżej galeria nagrodzonych prac

national geographic treveler 1
national geographic treveler 2
national geographic treveler 3
national geographic treveler 4
national geographic treveler 5
national geographic treveler 6
national geographic treveler 7
national geographic treveler 8
national geographic treveler 9
national geographic treveler 10
REKLAMA
national geographic treveler 11

Przy okazji, zwycięskie zdjęcia można pobrać ze strony National Geographic jako tapety na komputer lub urządzenia mobilne.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA