REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Czy to najpopularniejszy tweet w historii polskiego Twittera?

To prawdopodobnie najpopularniejszy tweet w historii polskiego Twittera. Najpopularniejszy, czyli z największą liczbą retweetów i dodania do ulubionych.

27.08.2014
9:31
Czy to najpopularniejszy tweet w historii polskiego Twittera?
REKLAMA
REKLAMA

Ponad 9 tys. retweetów oraz prawie 4 tys. favów (stan na 9 rano, 27 sierpnia 2014 r.) - tyle zebrał tweet Legii Warszawa opublikowany kilkanaście godzin wcześniej, w nocy z wtorku na środę o 22:36.

Co ciekawe, wystarczył sam hashtag - a w nim informacja zawarta w zasadzie dla wtajemniczonych, by tweet Legii rozszedł się wirusowo w okamgnieniu.

#footballwon - brzmiał tweet Legii po tym, jak Celtic Glasgow przegrał z Mariborem i odpadł z tegorocznych rozgrywek Ligii Mistrzów, a Legia przynajmniej na Twitterze mogła mieć chwilę satysfakcji.

Rekordowe 9 tys. polskich retweetów to niewiele w porównaniu z najpopularniejszymi tweetami na świecie

Oskarowe selfie hollywoodzkich gwiazd zebrało prawie 3,4 mln retweetów. 13 kolejnych najpopularniejszych tweetów w historii to... pierwsze retweety tweeta Ellen DeGeneres ze zdjęciami aktorów.

Kolejne na liście najpopularniejszych tweetów, słynne obamowskie "Four more years", zebrało 767 tys. retweetów.

Tweet Legii wypada na tym polu dość skromnie, ale mimo wszystko jest znacznie bardziej przyjemny od poprzedniego hitu polskiego Twittera, który wprawdzie retweetów i favów zebrał znacznie mniej, ale w dobrym tonie było przywitać się nim z resztą twitterowej społeczności.

REKLAMA

Miejmy nadzieję, że od teraz będzie do tego służył tweet Legii i hashtag #footballwon

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA