REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Zanim zaczniesz tworzyć muzykę, musisz mieć o niej zielone pojęcie. Tu je znajdziesz

Według twórców Meludii muzykę czeka to, co już spotkało fotografię, pisanie czy tworzenie wideo - coraz więcej osób amatorsko będzie tworzyć i udostępniać treści w ramach internetowego przekonania, że każdy może być twórcą. Trochę widzimy już to teraz, gdy coraz więcej artystów próbuje przebić się muzycznie. Meludia ma nauczyć muzyki tych, którzy nie mieli z nią styczności. Robi to we wspaniały sposób.

22.08.2014
16:20
Zanim zaczniesz tworzyć muzykę, musisz mieć o niej zielone pojęcie. Tu je znajdziesz
REKLAMA
REKLAMA

Aplikacja Meludia to z pozoru gra. Ładne, zrozumiałe i kolorowe kształty reprezentują dźwięki, a każdy poziom ma własne wytłumaczenie zasad oraz możliwość potrenowania przed podejściem do wyzwania. Tylko, że każdy poziom to inna część nauki o składowych muzyki.

Screenshot 2014-08-12 at 14.13.26

Głównym celem Meludii jest uczyć o muzyce przez emocjonalny proces, a nie wbijanie do głów formułek. I to chyba działa - stworzone na podstawie doświadczeń nauczania muzyki zadania, okraszone ciekawą warstwą graficzną tłumaczą tony, chaos dźwięków i pokazują podstawy muzyki.

Mam wrażenie, że Meludia mogłaby stać się dobrym narzędziem dla każdego nauczyciela chcącego faktycznie dać dzieciom pojęcie o muzyce.

Screenshot 2014-08-12 at 14.16.03
REKLAMA

Spróbujcie sami - zagrać można na stronie Meludia.com po zarejestrowaniu się i odpowiedzeniu na kilka pytań.

Grafika główna pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA