REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Lens Between Us, czyli zrobię ci zdjęcie, kiedy robisz mi zdjęcie – doskonały projekt fotograficznej pary

„Zrobię ci zdjęcie, kiedy robisz mi zdjęcie” – zaczęło się od takiego niewinnego pomysłu, który rozwinął się w duży fotograficzny projekt. Lens Between Us to jeden z tych pozytywnie zakręconych fotograficznych projektów, które ogląda się z uśmiechem na twarzy.

09.08.2014
11:08
Lens Between Us, czyli zrobię ci zdjęcie, kiedy robisz mi zdjęcie – doskonały projekt fotograficznej pary
REKLAMA
REKLAMA

Projekt tworzy para fotografów z Australii - Peter Sedlacik i Zuzu Galova. Poza fotografią, pasją tych dwojga są podróże. Zamiast przywozić z wycieczek typowe zdjęcia-pocztówki, para postanowiła stworzyć coś własnego, co wniesie powiew świeżości do zdjęć. Tak powstał oryginalny projekt Lens Between Us.

Podczas wyjazdów Zuzu robi zdjęcie Peterowi, a Peter – Zuzu. Cała idea polega na tym, że oba zdjęcia powstają w tym samym czasie. Zestawienie takich zdjęć wygląda zabawnie, bo na wszystkich fotografiach oboje fotografów ma twarze zasłonięte aparatami.

Całość jest jednak bardzo dobrze przemyślana, a kadry są dobierane tak, by oba zdjęcia wnosiły coś ciekawego. Trzeba przyznać, że pomysł się sprawdza. Dwa, zupełnie przeciwstawne, spojrzenia na jedno miejsce dają oglądającemu znacznie pełniejsze wyobrażenie sceny. To jak zestawienie widoku przed i za nami. W fotografii podróżniczej taki podwójny punkt widzenia jest szczególnie ciekawy.

Smaczku projektowi Lens Between Us dodaje fakt, że Zuzu fotografuje Nikonem, a Peter Canonem.

lens between us 01
lens between us 02
lens between us 03
lens between us 04
lens between us 05
lens between us 06
lens between us 07
lens between us 08
lens between us 09
REKLAMA
lens between us 10

Autorem zdjęć po lewej stronie jest Peter Sedlacik, a po prawej - Zuzu Galova. Więcej zdjęć z projektu Lens Between Us znajdziesz na Facebooku, Tumblrze i Instagramie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA