REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Od dzisiaj możesz zwiedzać Księżyc i Marsa nie ruszając się ze swojego krzesła

Już nie potrzebujesz miliardów dolarów, zestawu inżynierów i pewnie kilkuset pozwoleń, aby zwiedzić Księżyc lub Marsa. Teraz wystarczy tylko komputer, a nawet smartfon, dostęp do Internetu i każdy może się poczuć niczym łazik Curiosity.

06.08.2014
8:58
Od dzisiaj możesz zwiedzać Księżyc i Marsa nie ruszając się ze swojego krzesła
REKLAMA
REKLAMA

Właśnie w 2. rocznicę lądowania marsjańskiego łazika na powierzchni czerwonej planety, Google przygotowało dla wszystkich małą niespodziankę. Ową niespodzianką jest możliwość obejrzenia trójwymiarowych wersji Księżyca oraz Marsa, tak samo, jak obejrzeć można naszą planetę.

Jednak wejście na Mapy Google może nie wystarczyć, ponieważ znalezienie odpowiedniej opcji nie jest takie łatwe. Po pierwsze, musicie przejść na widok Google Earth. W nowych Mapach przycisk znajduje się w lewym, dolnym rogu. Następnie oddalamy widok naszej planety najmocniej jak tylko się da. Po chwili powinny pojawić nam się na dole Mars i Księżyc do wyboru. Jeśli nie, to w prawym dolnym rogu musicie ikonę dwóch strzałek skierowanych w górę, aby wysunąć dolną belkę z wyborem planety czy też naturalnego satelity.

ziemia-ksiezyc-mars-mapy-google
REKLAMA

Ciekawe jest to, że zdjęcia Marsa sprawiają wrażenie dużo lepszych jakościowo niż zdjęcia Księżyca. Nasz satelita ma dosłownie kilka plam, na których dokładniej widać jego powierzchnię. Z kolei czerwona planeta, chociaż również pełna gorszych i lepszych zdjęć, wydaje się dużo bardziej dokładna.

Jeszcze jedno! Aby móc oglądać Księżyc i Marsa, musicie mieć uruchomioną nową wersję Map. Na starej funkcja nie działa.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA