REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

To już dzisiaj! Konferencje Gamescom Microsoftu, Sony oraz EA online na Spider’s Web

Targi Gamescom to jedna z trzech najważniejszych imprez w branży gier. Obok E3 w Los Angeles oraz japońskiego Tokyo Game Show, to właśnie wydarzenie z Kolonii kształtuje świat gier oraz pokazuje, na co mogą liczyć gracze w najbliższych miesiącach i latach. Każda z najważniejszych konferencji będzie możliwa do obejrzenia online na Spider’s Web, wraz z komentarzami waszymi i redakcji. Oto, co czeka  wszystkich miłośników interaktywnej roz(g)rywki:

12.08.2014
11:51
To już dzisiaj! Konferencje Gamescom Microsoftu, Sony oraz EA online na Spider’s Web
REKLAMA
REKLAMA

Wtorek 14:00 – konferencja Microsoftu

„Syn marnotrawny” Gamescomu przez większość lat nie był obecny podczas targów w Kolonii. Microsoft zjawił się tam podczas promocji Xboksa 360 oraz kilka lat później, wraz z premierą Xboksa One. Gigant z Redmond prezentujący się w Niemczech nieprzerwanie od 24 miesięcy to fenomen, który pokazuje, jak poważnie w Microsofcie podchodzą do walki o serca, dusze i portfele graczy na Starym Kontynencie.

gamescom 2014 xbox one microsoft

Czego oczekujemy?

Przede wszystkim jeszcze mocniejszego zaznaczenia, że nadchodząca, wrześniowa premiera Xboksa One w środkowej oraz wschodniej Europie będzie warta naszych pieniędzy. Już wcześniej zostały zaprezentowane zestawy startowe z konsolą, lecz Gamescom to świetna okazja, aby dołożyć coś ekstra. Wszyscy nie możemy się również doczekać, aby zobaczyć najnowsze dzieło Remedy Games, twórców Alan Wake oraz Max Payne, w akcji. Quantum Break to wciąż ogromna niewiadoma, ale jednocześnie potężny as w rękawie Microsoftu. Więcej szczegółów na temat Halo 5: Guardians również będzie mile widziane, podobnie jak rozruszanie oferty Gold dla posiadaczy XONE, z lepszymi darmowymi grami oraz ciekawszymi promocjami. Po cichu liczę na jakąkolwiek wzmiankę o nadchodzącym Gears of War oraz konkretne materiały frezentujące Forzę Horizon 2 w akcji.

Wtorek 19:00 – konferencja Sony

Ekipa odpowiedzialna za PlayStation regularnie pojawia się na Gamescom, dominując niemieckie targi. Stały, równorzędny rywal z postaci Microsoftu na pewno wymusi na nich, aby pokazali nam coś naprawdę ciekawego. Sony powinno udowodnić, że ma odpowiedź na premierę Xboksa One i nie zdziwię się, jeżeli będzie to odpowiedź cenowa.

gamescom 2014 playstation sony

Czego oczekujemy?

Sony ma wiele do powiedzenia europejskim graczom i im szybciej to zrobi, tym lepiej. Chyba wszyscy chcemy wiedzieć, co z europejską premierą usługi PlayStation Now. Japończycy muszą również odpowiedzieć na fenomenalną usługę EA Access. Przekaz „nasza konsola jest za dobra na tego typu oferty” jedynie rozzłościł graczy. Mocnym punktem prezentacji na pewno będzie horror Evil Within, najprawdopodobniej współpracujący z hełmem rozszerzonej rzeczywistości Morfeuszem. W kuluarach mówi się również o nowej wersji konsoli, z dyskiem twardym o pojemności 1 TB. Sam zacieram ręce na pierwsze gameplay’e z Bloodborne, wymagającej gry action RPG od mistrzów z From Software (Dark Souls). Rozgrywka z The Order 1886 oraz Driveclub również będzie mile widziana. Na sam koniec marzy mi się obniżka ceny samej konsoli PlayStation 4, w odpowiedzi na premierę Xboksa One dla naszego regionu.

Środa 10:00 – Electronic Arts

W EA na pewno nie popisali się podczas targów E3. Największy wydawca w branży gier nie pokazał niczego, co zrywałoby czapki z głów i jak najszybciej musi zatrzeć negatywne wrażenie. Tym bardziej, że daty premier dwóch flagowych tytułów Elektroników – Battlefield: Hardline oraz Dragon Age: Inquisition, zostały opóźnione o kilka miesięcy. Mam nadzieję, ze tym razem prowadzący będą mieli do pokazania coś znacznie bardziej krwistego i mięsistego, niż The Sims 4. Po cichu liczę na Star Wars: Battlefront, lecz szanse na to są bardzo małe. Gamescom to dobra okazja, aby wydawca zapowiedział poszerzenie katalogu gier EA All Access oraz pokazał nam jakiś nowy tytuł.

REKLAMA
gamescom 2014 ea

Wszystkie konferencje będą do obejrzenia online na Spider’s Web, wspólnie z komentującą redakcją oraz czytelnikami. My już zacieramy ręce i przygotowujemy się do prezentacji Microsoftu. Pamiętajcie, aby zajrzeć do nas na kilka minut przed 14:00, a później przed 19:00. Wtedy też wspólnie obejrzymy odpowiedź Sony.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA