REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Hyperlapse - nowa aplikacja od Instagrama pozwala kręcić efektowne filmy timelapse

Instagram, dość niespodziewanie i bez większej zapowiedzi, zaprezentował dzisiaj swoją nową aplikację o nazwie Hyperlapse. Na pewno ucieszy ona osoby, które lubują się w kręceniu filmów typu timelapse.

26.08.2014
18:07
Hyperlapse – nowa aplikacja od Instagrama pozwala kręcić efektowne filmy timelapse
REKLAMA
REKLAMA

Instagram jest ostatnio dość aktywnym graczem na rynku aplikacji mobilnych. Najpierw serwis należący do Facebooka uruchomił kopię Snapchata o nazwie Bolt (ale tylko w kilku krajach, między innymi Singapurze i Nowej Zelandii), a teraz przyszła kolej na Hyperlapse.

Aplikacja służy do nagrywania filmów z efektem timelapse. W rzeczywistości nie jest to wideo poklatkowe, nagrywane przez kilka godzin lub nawet dni, a krótki materiał, który ma tylko przypominać tego typu film, bo chyba nie mamy zamiaru nazywać timelapse’em wideo, które w oryginale ma 2 minuty, prawda? Nie zmienia to jednak efektu, że efekt jest imponujący.

To, co przede wszystkim rzuca się w oczy, to fakt, iż wideo nie trzęsie się, jak na oryginalnym materiale. Aplikacja wykorzystuje sprytny algorytm, który wygładza wideo. Wygląda to naprawdę nieźle, tym bardziej, że mamy możliwość regulowania prędkości filmu w przedziale od 1x do 12x.

Oczywiście nagrany w ten sposób film można zapisać i udostępnić bezpośrednio na Instagramie. Nie trzeba też mieć konta w serwisie, aby móc korzystać z aplikacji. Niestety, na razie appka jest dostępna tylko na system iOS i Instagram w żaden sposób nie informuje o tym, czy w planach jest także wersja na Androida, a jeśli tak, to kiedy zostanie wydana.

REKLAMA

Jeśli chcecie sprawdzić możliwości aplikacji Hyperlapse od Instagrama, to możecie ją pobrać bezpośrednio z App Store, gdzie jest całkowicie darmowa.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA