REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

W końcu ktoś rzucił wyzwanie Lumii. Oto marzenie wielu - HTC One M8 z Windows Phone

19.08.2014
17:45
W końcu ktoś rzucił wyzwanie Lumii. Oto marzenie wielu – HTC One M8 z Windows Phone
REKLAMA

W historii Windows Phone, szczególnie w jej najświeższej części, próżno jest szukać zbyt wielu konkurentów dla smartfonów sprzedawanych pod marką Nokia. Szczególnie było to widać na półce najwyższej - odnalezienie godnych rywali dla najwyższych modeli z serii Lumia było praktycznie niemożliwe. W końcu jednak do gry postanowili włączyć się inni, w tym HTC. HTC, które dziś zaprezentowało odmianę swojego najlepszego telefonu w wersji właśnie z systemem Microsoftu. 

REKLAMA

Premiera tego modelu z całą pewnością nie jest dla nikogo zbyt wielkim zaskoczeniem. Na jego temat mówiło się już od dłuższego czasu, a w ostatnich dniach do sieci dostał się szereg materiałów, w tym również prezentujących się bardzo wiarygodnie, potwierdzających jego istnienie. Teraz jednak nadszedł moment, kiedy HTC odsłoniło wszystkie karty i ostatecznie zaprezentowało wyczekiwane urządzenie oficjalnie.

htc-one-m8-windows-three sided

I niestety już na starcie spotka nas ogromne rozczarowanie. HTC One M8 For Windows, bo taka jest jego niezbyt oryginalna, ale mimo wszystko komercyjna nazwa, przeznaczony jest wyłącznie dla jednej sieci - amerykańskiego Verizonu. Tym samym osoby, które w dniu premiery chciały ustawić się w kolejce pod sklepem, albo przynajmniej czekały z niecierpliwością na polską cenę tego smartfonu, muszą niestety obejść się smakiem.

Na szczęście odpowiednio zdeterminowane osoby powinny mieć możliwość skorzystania z One M8 For Windows także w Polsce. Najnowszy produkt HTC obsługuje bowiem karty SIM (w formacie nanoSIM) i wspiera technologie GSM/GPRS/EDGE/UMTS/LTE na częstotliwościach obsługiwanych w naszym kraju. Dla chcącego nic trudnego, o ile oczywiście mamy jak zakupić telefon w USA. Cena bez umowy nie została niestety podana. Wiadomo jedynie, że przy dwuletnim abonamencie przyjdzie nam zapłacić 99 dol., co stawia go raczej na średniej półce (choć jest to cena promocyjna).
https://www.youtube.com/watch?v=6Ti4aKMgnh4

Pod względem wyglądu i parametrów, pomijając sam system, HTC One M8 For Windows praktycznie nie różni się od swojego androidowego oryginału. Tajwańczycy zdecydowali się w tym przypadku na posunięcie niemal identyczne do tego, na które zdecydował się Samsung przy okazji premiery swojego ostatniego smartfonu z WP. Windowsowy One dzieli nawet ze swoim starszym bratem... etui HTC Dot View Case, dostępne za dodatkową opłatą.

htc one windows

Do dyspozycji użytkowników, którzy wolą WP od Androida, oddano czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 801 o taktowaniu 2,4 GHz, 32 GB pamięci multimedialnej z opcją rozszerzenia o karty pamięci o pojemności do 128 GB, 2 GB RAM, kamerę UltraPixel i przednią kamerę 5 MPX, NFC, Bluetooth 4.0, dwuzakresowe WiFi a/b/g/n/ac, akumulator 2600 mAh oraz oczywiście ekran o przekątnej 5" i rozdzielczości 1080p. Także wymiary (146,36 x 70,6 x 9,35 mm) oraz masa (160 gramów) pozostają identyczne.

Można się wręcz zastanawiać, czy do grafik prasowych tworzono nowe makiety, czy wykorzystano "gotowce" z premiery zwykłego One M8.

Ważniejsze pytanie dotyczy jednak tego, czy jego to model, którego premiera zwiastuje nowy okres w dziejach Windows Phone, czy też jest to jednorazowy wyskok HTC. Biorąc pod uwagę wyłączność Verizonu oraz fakt, że sieć ta miała w swojej ofercie również i inne tego typu urządzenia - takie jak wspominany wcześniej Samsung, który też był przerobionym w prosty sposób modelem oryginalnie wyposażonym w Androida, trudno jest wierzyć w to pierwsze.

REKLAMA

Pozostaje jednak czekać z ostateczną opinią i przekonać się, czy przypadkiem telefon też nie zawita u innych operatorów i na innych kontynentach. W końcu kiedyś musi być ten pierwszy raz.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA