REKLAMA

Google podpowie, gdzie spotkasz najwięcej hipsterów. Serio

Google przejmuje Jetpac, amerykański start-up, który odpowiada za stworzenie aplikacji analizującej na potrzeby turystów zdjęcia z serwisu Instagram. Teraz to Google sprawdzi, w którym mieście jest najwięcej hipsterów i gdzie najczęściej ludzie się uśmiechają.

19.08.2014 19.53
Google podpowie, gdzie spotkasz najwięcej hipsterów. Serio
REKLAMA
REKLAMA
Jetpac i Google

Jetpac działa na podstawie algorytmów, które analizują wrzucane na Instagram zdjęcia z ponad 6 tys. miast na całym świecie. Dzięki takiej analizie przygotowane zostają zestawienia dotyczące m.in. miast, w których ludzie najczęściej się uśmiechają. Instagram przeszukiwany jest również pod kątem obecności zdjęć pijanych ludzi, szminki na ustach lub hipsterskich wąsów. W ten sposób określany jest indywidualny klimat każdego z badanych miast, a także określonych miejsc wewnątrz danego miasta.

Za pomocą aplikacji Jetpac, która dostępna jest na iOS, można porównać, czy znaleziona w sieci recenzja restauracji jest wiarygodna, co potwierdzić mają wykonane w niej zdjęcia. Dowiedzieć się również można, w których miejscach są najlepsze widoki, a także, które bary przyciągają najwięcej pięknych kobiet.

Do czego Google wykorzysta Jetpac?

Odwiedzając stronę internetową Jetpac dowiadujemy się, że aplikacja zostanie wkrótce zdjęta z App Store, a wsparcie zostanie zakończone 15 września - jak podał Engadget. Do tej pory Google nie podało do wiadomości ile pieniędzy wyłożono za start-up z San Francisco. Technologia wykorzystywana do analizy kontekstowej zdjęć z portalu Instagram może zostać zaimplementowana przez Google do takich usług jak Google Maps, czy też Google Flights.

Szerokie zastosowanie znajdzie zapewne w Google Glass, które pomogą odnaleźć się zbłąkanemu turyście w otaczającym go miejscu.

REKLAMA

Wygląda na to, że Google staje się potentatem turystycznym, który dąży do zapewnienia kompleksowości obsługi użytkowników chcących uzyskać informacje na temat podróży, miejsca i dostępnych atrakcji. Ciekawe, jaka następna firma znajduje się obecnie na celowniku Google budującego swoje własne imperium.

Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA