REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Kolorowy Colorovo CityTone Vision 4,7 za mniej niż 500 zł - pierwsze wrażenia Spider'sWeb

Colorovo to firma, która słynie przede wszystkim z produkcji tabletów oraz akcesoriów do urządzeń mobilnych. Teraz zaprezentowała swoje pierwsze smartfony. Jednym z nich jest 4,7-calowy model Colorovo CityTone Vision 4.7, który kosztuje mniej niż 500 zł.

21.08.2014
19:58
Kolorowy Colorovo CityTone Vision 4,7 za mniej niż 500 zł – pierwsze wrażenia Spider’sWeb
REKLAMA
REKLAMA

Po wzięciu smartfona Colorovo CityTone Vision 4.7 do ręki okazuje się, że jest to model bardzo dobrze, wręcz podręcznikowo wykonany.

Jego poszczególne części zostały spasowane idealnie, a żaden element telefonu nie jest obluzowany i nie skrzypi. Tylna klapka obudowy została pokryta cienką warstwą gumy, dodatkowo wzbogaconą srebrnym logo producenta. Oprócz tego można zobaczyć tu aparat oraz diodę błyskową. Klapka oczywiście jest w zdejmowalna. Na górnej części obudowy znajduje się port microUSB oraz gniazdo słuchawkowe. Z kolei na jego prawej stronie są przyciski głośności oraz zmiany głośności.

SAMSUNG CSC

Przednia część smartfona wyróżnia się od innych smartfonów zaokrąglonym kształtem. Znajduje się na niej ekran otoczony naprawdę sporą ramką. Z tego powodu choć smartfon jest całkiem duży, to jego 4,7-calowy ekran nie zrobił na mnie wrażenia. Dodatkowo cechuje się on rozdzielczością 960 x 540 pikseli, która dla niektórych osób może być za mała, ale w tej cenie wydaje się jak najbardziej wystarczająca.

Ekran cechuje się standardowymi kątami i odwzorowaniem kolorów, pod tym względem nie ma się do czego przyczepić.

SAMSUNG CSC

Za wydajność sprzętu odpowiada czterordzeniowy układ Broadcom BCM 23550 współpracujący z 1 GB pamięci RAM oraz 4 GB pamięci flash, którą można rozszerzyć za pomocą kart pamięci microSD. Dzięki temu smartfon ma odpowiednią wydajność do przeglądania stron internetowych, słuchania muzyki i oglądania filmów, a także grania w znaczą większość gier. W trakcie pierwszych godzin korzystania interfejs się ani razu nie zaciął, jednak jak w każdym urządzeniu z systemem Android, problem ten może pojawić się po kilku tygodniach korzystania. Niewątpliwą zaletą tego smartfona jest za to fakt, że działa on pod kontrolą najnowszej odsłony systemu Android 4.4 KitKat. Oprogramowanie to coraz częściej pojawia się w tanich telefonach.

Pozostałe elementy specyfikacji to moduły nawigacji GPS, łączności Bluetooth 4.0 oraz Wi-Fi 802.11 b/g/n oraz złącza dwóch kart SIM (DualSIM). Colorovo CityTone Vision 4.7 ma też  akumulator o pojemności 1500 mAh. Z tego powodu można podejrzewać, że nie będzie on cechował się zbyt długim czasem pracy bez ładowania. Tylny aparat fotograficzny ma matrycę o rozdzielczości 5 megapikseli, zaś przedni o rozdzielczości 2 megapiksele. Tak jak można się spodziewać, wykonane za jego pomocą zdjęcia nie mają najwyższej jakości - trudno jednak spodziewać się wyśmienitego aparatu po smartfonie kosztującym mniej niż 500 zł. Fotki próbne zamieszczę w pełnej recenzji.

Jest zdecydowanie za wcześnie, bym wydał swoją ostateczną opinię na temat tego smarfona.

SAMSUNG CSC
REKLAMA

Niemniej jak na razie urządzenie to bardzo mi się podoba. Jest bardzo dobrze wykonany, ma parametry i aparat odpowiednie jak na swoją cenę, a oprócz tego Colorovo dodaje do niego aż cztery wymienne obudowy, które pomogą spersonalizować telefon.

Z nowym CityTone Vision 4.7 spędzę kilka najbliższych tygodni i coś mi mówi, że nie będzie to czas stracony.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA