REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wielkie gry już nie tylko dla konsol i komputerów. Bioshock oficjalnie zapowiedziany na urządzenia mobilne

Kilka dni temu wydawcy gier z serii Bioshock, czyli 2K Games, umieścili na swoim Twitterze obrazek, przedstawiający reklamę "Eve's Garden" - miejsca znanego z gry. Brzmiała ona "Come bite the Apple - Chodź ugryź jabłko". Jest to oczywiście nawiązanie nie tylko do biblijnej historii, ale i do sprzętu firmy Apple.

04.08.2014
21:06
Wielkie gry już nie tylko dla konsol i komputerów. Bioshock oficjalnie zapowiedziany na urządzenia mobilne
REKLAMA
REKLAMA

Dziś oficjalnie ogłoszono ukazanie się gry Bioshock na iPhone i iPada. Gra będzie kompatybilna z:

  • iPadem 4, iPadem Mini 2 oraz iPadem Air,
  • iPhone'em 5, iPhone'em 5S oraz iPhone'em 5C.

Na razie nie wiadomo nic o cenie ani dacie wydania. 2K Games określili tylko cenę jako odpowiadającą "grom premium" w AppStore, jak również podkreślili, że gra nie będzie zawierać mikrotransakcji. Po zakupie gry otrzymujemy od razu całość.

bite_apple

Bioshock będzie miał sterowanie dostosowane do urządzeń dotykowych, ale 2K podkreślają, że będzie to pod względem treści i rozgrywki ta sama gra, która obsypana została licznymi nagrodami za wersje konsolowe i PC.

Serwis EuroGamer, którego przedstawiciele spędzili z grą godzinę, napisał, że gra wygląda tak samo szczegółowo, ale przy dokładniejszym przyjrzeniu się widać, że tekstury są nieco mniejszej jakości. Serwis TouchArcade z kolei opublikował na YouTube film z zapisem rozgrywki (gra odbywała się na iPadzie Air).

REKLAMA

Jestem pewien że gracze pogodzą się z takimi niewielkimi ustępstwami jak tekstury o mniejszej rozdzielczości, o ile otrzymają produkt dobrze dostosowany do specyfiki sterowania na urządzeniach przenośnych. 2K Games odpowiadają również za reedycje gier z serii Grand Theft Auto na urządzenia przenośne, które zostały dobrze przyjęte przez graczy, co dobrze wróży powodzeniu Bioshocka na nowej platformie.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA