Gry  / News

Wielkie gry już nie tylko dla konsol i komputerów. Bioshock oficjalnie zapowiedziany na urządzenia mobilne

Kilka dni temu wydawcy gier z serii Bioshock, czyli 2K Games, umieścili na swoim Twitterze obrazek, przedstawiający reklamę "Eve's Garden" - miejsca znanego z gry. Brzmiała ona "Come bite the Apple - Chodź ugryź jabłko". Jest to oczywiście nawiązanie nie tylko do biblijnej historii, ale i do sprzętu firmy Apple.

Dziś oficjalnie ogłoszono ukazanie się gry Bioshock na iPhone i iPada. Gra będzie kompatybilna z:

  • iPadem 4, iPadem Mini 2 oraz iPadem Air,
  • iPhone'em 5, iPhone'em 5S oraz iPhone'em 5C.

Na razie nie wiadomo nic o cenie ani dacie wydania. 2K Games określili tylko cenę jako odpowiadającą "grom premium" w AppStore, jak również podkreślili, że gra nie będzie zawierać mikrotransakcji. Po zakupie gry otrzymujemy od razu całość.

bite_apple

Bioshock będzie miał sterowanie dostosowane do urządzeń dotykowych, ale 2K podkreślają, że będzie to pod względem treści i rozgrywki ta sama gra, która obsypana została licznymi nagrodami za wersje konsolowe i PC.

Serwis EuroGamer, którego przedstawiciele spędzili z grą godzinę, napisał, że gra wygląda tak samo szczegółowo, ale przy dokładniejszym przyjrzeniu się widać, że tekstury są nieco mniejszej jakości. Serwis TouchArcade z kolei opublikował na YouTube film z zapisem rozgrywki (gra odbywała się na iPadzie Air).

Jestem pewien że gracze pogodzą się z takimi niewielkimi ustępstwami jak tekstury o mniejszej rozdzielczości, o ile otrzymają produkt dobrze dostosowany do specyfiki sterowania na urządzeniach przenośnych. 2K Games odpowiadają również za reedycje gier z serii Grand Theft Auto na urządzenia przenośne, które zostały dobrze przyjęte przez graczy, co dobrze wróży powodzeniu Bioshocka na nowej platformie.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst