REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Te smartfony Sony nie dostaną już aktualizacji Androida do wersji KitKat. A mogłyby

Patrzę na specyfikację smartfonów Sony Xperia T, Xperia TX oraz Xperii V i dociera do mnie, że nadal są to bardzo przyzwoite urządzenia. Oczywiście pamiętam przy tym o zasadzie "każdemu według potrzeb". Jednak taka Xperia T to porządne urządzenie, nawet dzisiaj. Szkoda, że żaden z tych smartfonów nie dostanie już aktualizacji Androida do wersji KitKat.

26.08.2014
21:43
Te smartfony Sony nie dostaną już aktualizacji Androida do wersji KitKat. A mogłyby
REKLAMA
REKLAMA

Dobrze poinformowany XperiaBlog rozwiał wątpliwości posiadaczy smartfonów Xperia T, TX oraz V. Użytkownicy, którzy czekali za Androida KitKat mogą już zaprzestać nerwowego odświeżania informacji o aktualizacach. Wsparcie techniczne Sony dla tych urządzeń się zakończyło, a co za tym idzie żaden z wymienionych wyżej smartfonów nie dostanie nowszej wersji systemu operacyjnego.

A szkoda, bo patrząc na specyfikację tych urządzeń, dostrzegam, że nie odstają w znaczący sposób od urządzeń, które są już na rynku i KitKata mają lub mają dostać lada moment. Przypomnijmy, że KitKat miał działać lepiej właśnie na mniej wydajnych urządzeniach i porzucenie przez Sony tych Xperii odbierze im szansę na drugie życie.

Sony-Xperia-T-Recenzja-5

Z drugiej strony teraz na aktualizację do KitKata jest już trochę za późno. Xperia T to telefon z końca 2012 roku, a system Android KitKat debiutował blisko 12 miesięcy po jego premierze. Trochę słabo, że Sony potrzebowało kolejnego roku, aby zadecydować o braku aktualizacji.

Według XperiaBlog cały czas na tapecie jest temat aktualizacji Xperii SP. Sony nie wypuściło jej jeszcze, ale jest jeszcze cień szansy, że klienci doczekają się KitKata.

Zaniechanie wsparcia dla Xperii T boli najbardziej. Pewnie dlatego, że już zawsze model ten będzie kojarzył z gadżetem Daniela Craiga, który na planie Skyfall wcielił się w rolę agenta 007. Szkoda, że to już koniec wsparcia dla Sony Xperii T. W końcu był to smartfon Jamesa Bonda.

Leciwy, bo leciwy, ale zawsze to telefon Bonda.

REKLAMA

---

Zdjęcie główne pochodzi z Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA