REKLAMA

AMD świętuje 30 lat na rynku kart graficznych i prezentuje swoją historię

AMD to firma, która choć dopiero od 8 lat produkuje karty graficzne, niebawem będzie mogła świętować 30 lat obecności na tym rynku. Wszystko dlatego, że niemal tyle czasu minęło odkąd ATI kupione przez AMD, opracowało pierwszą kartę graficzną.

20.08.2014 14.06
AMD świętuje 30 lat na rynku kart graficznych i prezentuje swoją historię
REKLAMA
REKLAMA

Trzeba przyznać, że ATI miało ogromny wpływ na rynek całej branży komputerów. Najpierw przedsiębiorstwo to tworzyło świetne karty graficzne, za pomocą których konkurowała z innymi firmami będącymi na rynku. Z kolei w 2006 roku, gdy przeszła we władanie AMD, tak naprawdę dała początek koncepcji APU i wydajnych, zintegrowanych układów graficznych. AMD na swoim fanpage’u zdążyło się już pochwalić niektórymi kamieniami milowymi swojej historii. Udostępnione przez nią grafiki możecie znaleźć poniżej.

REKLAMA

AMD zaprezentuje swój pełny dorobek już 23 sierpnia, w sobotę. Właśnie tego dnia, o godzinie 16:00 polskiego czasu rozpocznie się konferencja poświęcona temu wydarzeniu. Możecie po niej spodziewać się nie tylko rozliczania się z historią, ale też (być może!) premier nowych produktów. Konferencję będzie można obejrzeć na żywo na kanale Twitch. Z kolei spóźnialscy będą mogli nadrobić zaległości potem, gdyż cała konferencja ma znaleźć się na YouTubie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA