REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Już wkrótce mozesz mieć kolejny powód, żeby kupić smartfon ZTE

Nakładki na Androida przygotowywane przez producentów sprzętu są od samego początku kwestią sporną. Jednym podoba się takie odróżnienie od produktów konkurencji, innych irytuje nie zawsze odpowiednie dopracowanie czy wręcz spowolnienie telefonu. Dzisiejsze ogłoszenie ZTE z pewnością przypadnie do gustu zwolennikom tej drugiej tezy.

18.07.2014
9:27
Już wkrótce mozesz mieć kolejny powód, żeby kupić smartfon ZTE
REKLAMA
REKLAMA

W oficjalnym komunikacie prasowy ZTE zapowiada bowiem wprowadzenie na rynek w najbliższym czasie urządzeń, w których rolę "nakładki" będzie pełnił... Google Now Launcher. Do tej pory mogliśmy z niego skorzystać na smartfonach z linii Nexus oraz smartfonach w wersji GPE (Google Play Experience), gdzie był domyślnie zainstalowany. Launcher jest także dostępny w Sklepie Play, ale nie da się go zainstalować na większości urządzeń.

Pierwszym telefonem z GNL od ZTE ma być Blade Vec 4G z Androidem 4.4, procesorem Snapdragon 400 oraz modułem LTE, który powinien zadebiutować w tej odmianie jeszcze w tym miesiącu. Niestety, na razie tylko w Hongkongu - jego "nakładkowe" wydanie zdążyło już trafić do Europy, w tym m.in. do Polski.

google now launcher
REKLAMA

Nie ma jednak większych powodów do obaw o to, że Google Now Laucher będzie jedynie ciekawostką dostępną na jednym modelu sprzedawanym w Azji. ZTE planuje wyposażać w GNL wszystkie smartfony, które zostaną wprowadzone do sprzedaży z Androidem 4.4 lub nowszym oraz usługami Google na pokładzie.

Pozostaje teraz jedynie poczekać i sprawdzić, czy na podobne posunięcie zdecydują się inni producenci. Oby tak właśnie było.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA