REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Włoskie Alpy jakich nie znałeś - przepiękne górskie krajobrazy na zdjęciach 23-latka

Co jakiś czas napotykam w sieci fotografa, którego zdjęcia po prostu zapierają dech w piersiach. Wbrew pozorom takich osób nie ma zbyt wiele, ale kiedy się na nie trafi, od razu wiadomo, że ma się do czynienia z kimś wyjątkowym. Dziś chciałbym wam przedstawić galerię takiego fotografa.

08.07.2014
15:23
Włoskie Alpy jakich nie znałeś – przepiękne górskie krajobrazy na zdjęciach 23-latka
REKLAMA
REKLAMA

Lukas Furlan jest młodym (23 lata) fotografem, który pochodzi z północnych Włoch, a konkretnie z Prowincji Bolzano, obejmującej obszar Południowego Tyrolu. Jest to niezwykle malowniczy rejon u podnóża głównej grani Alp. Taka okolica to wymarzone warunki do fotografii krajobrazu, więc nic dziwnego, że Lukas szybko zaprzyjaźnił się z aparatem. Obecnie fotograf studiuje w Wiedniu, ale regularnie wraca do rodzinnych stron na fotograficzne łowy.

Jego galeria jest przecudowna. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że Lukas nie stroni od Photoshopa i obróbki. Jego zdjęcia są dopieszczone w postprocesie, ale w mojej opinii obróbka nie jest przesadzona. Jest soczyście i kontrastowo. Najważniejsze jednak, że w tym przypadku Photoshop nie ma na celu zatuszowania braków w warsztacie. Wręcz przeciwnie – zdjęcia naprawdę się bronią. Kadry są przemyślane, wyważone i po prostu ładne. Bardzo podobają mi się drobiazgi, które urozmaicają zdjęcia, w szczególności małe sylwetki ludzi pośród górskich szlaków.

Ogromne wrażenie robią nocne kadry, w których nad górami widać ślady gwiazd. Fotografia nocna w takich warunkach to to, co lubię najbardziej. Dodatkowo autor stara się dbać o pierwszy plan i często umieszcza w nim ciekawy, kontrastujący element.

wloskie alpy 01
wloskie alpy 02
SONY DSC
wloskie alpy 04
SONY DSC
wloskie alpy 06
wloskie alpy 07
wloskie alpy 08
wloskie alpy 09
wloskie alpy 10
wloskie alpy 11
wloskie alpy 12
wloskie alpy 13
wloskie alpy 14
SONY DSC
wloskie alpy 16
REKLAMA
wloskie alpy 17

Liczba zdjęć w tym wpisie jest duża, ale gdybym mógł, zaprezentowałbym tu całe portfolio autora. Oglądanie takich zdjęć to czysta przyjemność. Polecam odwiedzić galerię autora lub jego profil na Facebooku by zobaczyć jeszcze więcej świetnych kadrów.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA