REKLAMA

Teraz Facebook i Messenger dla Windows Phone będą jeszcze lepsze

Tandem mobilnego Facebooka oraz Messengera to dwie najczęściej używane przeze mnie aplikacje na smartfonie. Teraz korzystanie z nich będzie jeszcze prostsze, dzięki ich integracji, która pojawia się w najnowszej aktualizacji aplikacji Facebook Beta na Windows Phone.

18.07.2014 14.17
Teraz Facebook i Messenger dla Windows Phone będą jeszcze lepsze
REKLAMA
REKLAMA

Nie przesadzę jeśli napiszę, że aplikacje Facebooka są najważniejszymi aplikacjami na moim smartfonie. Spędzam w nich dużo czasu, ale z reguły nie jest to czas stracony. Chat Facebooka stanowi część wirtualnej redakcji Spider’s Web, ponieważ jako blogerzy wszyscy jesteśmy rozsiani po różnych zakątkach Polski. Facebook wraz z Messengerem to podstawa naszej komunikacji. Między innymi dlatego każda nowość w tych dwóch aplikacjach od razu jest przeze mnie prześwietlana.

Messenger ponownie zintegorwany z Facebookiem

facebook beta messenger 1

Pojawiła się aktualizacja aplikacja Facebook Beta, która wnosi mocną integrację dwóch sztandarowych aplikacji Facebooka. Od teraz w prawym górnym rogu paska nawigacji Facebook Beta widnieje mała ikonka Messengera, która informuje o liczbie nieprzeczytanych rozmów. Kliknięcie tej ikonki przenosi nas do listy ostatnich konwersacji.

Przejście jest tak płynne, że byłem pewien, iż aplikacje zostały na nowo połączone w jedną. Niestety nie jest tak różowo, gdyż nadal wymagana jest osobna aplikacja Messengera. Jeżeli jej nie mamy, ikonka nieprzeczytanych wiadomości zmieni wygląd, a po próbie otworzenia wiadomości Facebook Beta poprosi nas o doinstalowanie Messengera.

Mała, ale znacząca różnica

REKLAMA

Ta delikatna zmiana była bardzo potrzebna. Szczerze mówiąc irytuje mnie sztuczny podział na „podaplikacje”, które skupiają się tylko na jednej funkcji danego serwisu, dlatego zmianę uważam za krok w dobrym kierunku. Teraz przełączanie się między Facebookiem a Messengerem nareszcie działa tak, jak powinno. Wrażenie ciągłości jest tak silne, że wydawać by się mogło, że cały czas przebywamy w jednej aplikacji.

Aktualizacja dotyczy wyłącznie aplikacji Facebook Beta, która dostępna jest do pobrania w sklepie Windows Phone Store. Jeżeli korzystasz ze standardowej wersji Facbooka, zdecydowanie polecam przejście na kanał Beta – chociażby z uwagi na odświeżony i znacznie ciekawszy wygląd tej aplikacji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA