REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Microsoft zapowiada aktualizację Windows Phone 8.1. Co znajdziemy w nowej wersji?

Nie minęło nawet kilka tygodni od momentu gdy pierwsi użytkownicy Windows Phone w Polsce uzyskali możliwość instalacji finalne wersji Windows Phone 8.1, a Microsoft już zapowiedział debiut kolejnej sporej aktualizacji. Jako pierwsi, już w przyszłym tygodniu, dostęp do niej uzyskają programiści.

30.07.2014
10:29
Microsoft zapowiada aktualizację Windows Phone 8.1. Co znajdziemy w nowej wersji?
REKLAMA
REKLAMA

Najważniejszą i jednocześnie najsmutniejszą dla mieszkańców Polski nowością w Update 1 dla Windows Phone 8.1 jest wprowadzenie Cortany na kolejne rynki. Wśród nich znalazły się m.in. Chiny i Wielka Brytania, które otrzymają wersję beta oraz Kanada, Indie i Australia, które skorzystają z wersji alpha.

We wszystkich tych przypadkach asystentka głosowa Windows Phone została specjalnie dostosowana do potrzeb lokalnego rynku. Najbardziej będzie to widoczne w przypadku wydania chińskiego, gdzie wersja Cortany otrzymała nawet nowy przydomek - Xiao Na.

Polski oczywiście w tym zestawieniu zabrakło i pozostaje nam cieszyć się z innych nowości. A tych, jak na aktualizację pośrednią, jest na szczęście całkiem sporo.

foldery windows phone

Pierwszą z nich są tzw. "Live Folders", czyli po prostu foldery aplikacji na ekranie głównym telefonu. Jak łatwo się domyślić, określenie "Live" odnosi się tutaj do możliwości wyświetlania aktualizacji z aplikacji na kafelku folderu.

Tworzenie folderów będzie odbywało się w standardowy sposób, poprzez przeciągnięcie kafelka aplikacji na inny kafelek. Same foldery będzie można także modyfikować tak jak kafelki programów - np. zmieniając ich rozmiar według własnego uznania.

Zmian doczekała się także aplikacja kliencka usługi Xbox Music, które po aktualizacji ma działać szybciej i oferować m.in. wsparcie dla Kącika dziecięcego.

sms windows phone

Wśród drobnych, ale przydatnych nowości znalazła się m.in. opcja przesyłania lub kasowania jednocześnie wielu wiadomości tekstowych oraz usprawnienia w zabezpieczeniach systemu. Kafelek sklepu będzie też wyświetlał informacje o nowych lub popularnych aplikacjach - dane te będą aktualizowane co 6 godzin.

apps corner windows phone
REKLAMA

Klienci biznesowi otrzymają również dostęp do nowej funkcji - Apps Corner. Rozwiązanie to będzie umożliwiało stworzenie osobnego menu start z dostępem jedynie do wybranych aplikacji działających w osobnym "sandboxie".

Kiedy ta wersja systemu trafi do zwykłych użytkowników? W tej kwestii Microsoft niestety nie zdradza zbyt wiele, ale można jeszcze wstrzymać się z wyszukiwaniem aktualizacji co 15 minut. Według oficjalnych informacji, będzie to miało miejsce "w nadchodzących miesiącach".

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA