REKLAMA

Video Tuner – funkcjonalne narzędzie do edycji filmów na Windows Phone

Jeżeli brakowało ci prostego i użytecznego narzędzia do szybkiej obróbki filmów – Microsoft ma coś dla ciebie. Video Tuner to prosta w obsłudze aplikacja na Windows Phone, z którą poprawisz swoje nagrania ze smartfona.

10.07.2014 20.16
Video Tuner – funkcjonalne narzędzie do edycji filmów na Windows Phone
REKLAMA
REKLAMA

W kontekście smartfonów Nokia Lumia, czy generalnie smartfonów z Windows Phone, często duży nacisk kładzie się na funkcje foto. Dobrych aplikacji fotograficznych jest naprawdę dużo, ale przecież zaawansowany aparat smartfona to nie tylko zdjęcia, ale również filmy. Do tej pory w kwestii edycji wideo użytkownicy Windows Phone nie byli szczególnie rozpieszczanie, dlatego z ciekawością sprawdziłem nową aplikację Microsoftu o nazwie Video Tuner.

Video Tuner 02

Aplikacja to prostu w użyciu edytor, dzięki któremu można przycinać i skracać filmy, przekadrowywać obraz, nakładać filtry, zmieniać szybkość odtwarzania, czy dodawać muzykę w tle. Jest tu zatem wszystko, czego można oczekiwać od aplikacji do edycji wideo.

Przy pierwszym uruchomieniu Video Tuner wita nas przeglądem funkcji, który pozwala zapoznać się z możliwościami aplikacji. Na następnym ekranie możemy wybrać film do obróbki. Główny ekran aplikacji zawiera u dołu sześć głównych zakładek, które po kolei prowadzą nas przez proces obróbki.

Edycja wideo zaczyna się od przycinania filmu – możemy usunąć zbyt długi początek lub nudną końcówkę. Na tym etapie można także regulować szybkość odtwarzania. Przy dużym spowolnieniu film zaczyna klatkować, ale przyspieszenie daje zabawny efekt – zwłaszcza w kwestii dźwięku. Kolejna zakładka przenosi nas do korekt ekspozycji, kontrastu i nasycenia, które możemy wygodnie zmieniać przy użyciu suwaków.

Następna zakładka to to, co mobilne tygryski lubią najbardziej, czyli filtry kolorystyczne. Dostępne są 23 różnorodne i estetyczne filtry. Film możemy również przetworzyć na odcienie szarości. Video Tuner oferuje 6 różnych opcji konwersji na czerń i biel, które różnią się sposobem przetwarzania kolorów. Na tym etapie można także zamienić film na negatyw – zarówno kolorowy, jak i czarno-biały.

REKLAMA

W następnej zakładce film możemy wykadrować, obrócić, czy stworzyć odbicie lustrzane. Przedostatnia zakładka odpowiada za kontrolę dźwięku. Możemy dodać w tle wybraną piosenkę, a dodatkowo Video Tuner pozwala osobno ustawić głośność filmu i muzycznego podkładu. Na koniec film możemy zapisać w pamięci smartfona w wybranej jakości, lub udostępnić go w serwisie Vine i Instagram.

Interfejs aplikacji jest intuicyjny, a obsługa prosta, więc nikt nie powinien mieć problemów z edycją filmów. Video Tuner dostępny jest za darmo do pobrania ze sklepu Windows Phone Store. Zdecydowanie warto mieć tę aplikację w swojej kolekcji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA