REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Przygotujcie smartfony i tablety - The Witcher Battle Arena pojawi się na urządzeniach mobilnych

Czy już niebawem Polacy będą mieć swoje League of Legends? Owszem i nie będzie to tytuł byle jaki, bo… współtworzony przez CD Projekt i znajdujący się w uniwersum Wiedźmina. The Witcher Battle Arena zadebiutuje już w tym roku i w pierwszej kolejności trafi na smartfony i tablety.

01.07.2014
19:08
Przygotujcie smartfony i tablety –  The Witcher Battle Arena pojawi się na urządzeniach mobilnych
REKLAMA

Puls Biznesu wspomniał, że gra ta ma pojawić się w czwartym kwartale tego roku na wszystkich istotnych platformach mobilnych, bo każe przypuszczać, że trafi ona na Androida, iOS oraz być może Windows Phone. Tytuł ten będzie należał do gatunku MOBA (multiplayer online battle arena) reprezentowanego przez tytuły takie jak League of Legend oraz DotA. Będzie dostępny w modelu free-to-play, co oznacza, że będzie można w niego grać za darmo, ale możliwe będzie kupowanie do niego licznych dodatków.

REKLAMA
The Witcher Battle Arena
The Witcher Battle Arena 3

Jak widać, CD Projekt kuje markę Wiedźmin, póki jest gorąca. Dodatkowo gracze nie powinni się martwić o to, że ze względu na tworzenie dwóch gier jednocześnie jakość trzeciej części Wiedźmina będzie gorsza, niż się spodziewamy. Na pewno się tak nie stanie, gdyż CD Projekt większość prac zlecił warszawskiemu studiu Fuero Games, które specjalizuje się w produkcji gier mobilnych.

- Nowy tytuł nie wymagał od nas poniesienia istotnych nakładów. Zwłaszcza porównując jego skalę do innych naszych przedsięwzięć. Jego potencjał rozwojowy oceniamy wysoko. Projekt będzie skalowalny pod względem biznesowym. Decyzja o kolejnych inwestycjach będzie wynikała z jego popularności i tego jakie będzie zbierał opinie – twierdzi Adam Kiciński, szef CD Projekt.

The Witcher Battle Arena 2
REKLAMA
The Witcher Battle Arena 1

Wypuszczenie dodatkowej gry w uniwersum Wiedźmina to bardzo dobra decyzja pod względem biznesowym. Wiedźmin stał się naszym hitem eksportowym i wszystko co z nim związane jest pewnym hitem sprzedażowym. Jestem pewien, że The Witcher Battle Arena nie będzie tu jakimkolwiek wyjątkiem.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA