Tech  / News

Spotify daje użytkownikom jeszcze większą kontrolę nad dźwiękiem

Picture of the author

Tego przez długi czas brakowało mi w aplikacjach do streamingu muzyki.  O czym mowa? W końcu Sadownicy będą mieli większy wpływ na dźwięki w aplikacji Spotify. Wszystko dzięki wprowadzeniu equalizera.

Aktualizacja aplikacji Spotify na iOS w końcu wprowadza tak podstawową dla mnie funkcję, jak equalizer. Użytkownikiem usług streamingowych jestem już od dłuższego czasu i wciąż dziwiłem się, że korektor dźwięku przez długi czas nie był dostępny ani w Deezerze, ani w Spotify. Pierwszy z tych serwisów nadrobił starty i equalizer jest już dostępny w aplikacji. Spotify na razie wprowadziło go jedynie na Androida i cały czas brakowało tej funkcji na iOS. Do dzisiaj.

Jak to mówią – lepiej późno niż wcale. Equalizer będzie miał 22 predefiniowane tryby, w tym dla muzyki klasycznej, akustycznej, hip hopu, electric, do niewielkich głośników, czy też podwyższający głośność. Nie zabraknie także ustawień manualnych, w których każdy użytkownik będzie mógł poustawiać wysokie, średnie i niskie tony według własnego uznania.

 - Wielu naszych użytkowników prosiło o wbudowany korektor dźwięków. To jedna z najbardziej pożądanych funkcji aplikacji dla urządzeń z systemem iOS – mówi Sten Garmark, wiceprezes do spraw produktu w Spotify.

Jeśli chcielibyście się dostać do equalizera, to wystarczy przejść do ustawień aplikacji, zakładki "Odtwarzanie" i tam będą dostępne odpowiednie opcje.

Aktualizacja Spotify na iOS ma być dostępna dla wszystkich użytkowników jeszcze dzisiaj.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst