REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Sony Xperia C3 oficjalnie. Oto najlepszy smartfon do robienia… selfie

Sony wczoraj nieco tajemniczo zapowiadało najlepszego smartfona do robienia zdjęć typu selfie. Dzisiaj słowo urządzeniem się stało. Poznajcie Sony Xperia C3. Szykujcie dziubki.

08.07.2014
10:36
Sony Xperia C3 oficjalnie. Oto najlepszy smartfon do robienia… selfie
REKLAMA
REKLAMA

Co w smartfonie jest takiego wyjątkowego, że japoński producent odważył się nazwać go najlepszym sprzętem to robienia selfie? Jest wyposażony w 5 Mpix kamerę przednią z szerokim kątem widzenia na poziomie 80 stopni, własną diodą LED (flash) oraz specjalnymi trybami, między innymi inteligentną detekcją scen oraz Superior Auto, który ma dopasowywać się do warunków oświetleniowych.

sony-xperia-c3

Sony Xperia C3 ma także preinstalowane aplikacje do edytowania zdjęć, np. AR effect oraz Portrait Retouch, które pozwalają na nałożenie filtrów na zdjęcia i filmy, a także dodanie animacji.

Poza tym smartfon nie wyróżnia się niczym specjalnym.

sony-xperia-c3-2

Ma duży, bo aż 5,5-calowy ekran o rozdzielczości 720, czterordzeniowy procesor Snapdragon o taktowaniu 1,2 GHz (najprawdopodobniej 400), 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 32 GB oraz tylną kamerę o rozdzielczości 8 Mpix. Telefon obsługuje także dwie karty SIM, WiFi w standardzie 802.11b/g/n, LTE, Bluetooth 4.0 oraz DLNA. Zasilany jest przez akumulator o pojemności 2500 mAh i pracuje pod kontrolą Androidzie 4.4 KitKat.

Sony Xperia C3 ma być dostępna w trzech kolorach – białym, czarnym i miętowym. Premiera została przewidziana na przyszłym miesiąc. Najpierw smartfon trafi do sprzedaży w Chinach, a później na kolejne rynki.

REKLAMA

Nigdy nie pomyślałem, że tryb robienia selfie będzie funkcją, która miałaby kogokolwiek nakłonić do kupna telefonu. Ale ja już jestem nieco stary (patrząc na aktualne trendy) i najwyraźniej nie rozumiem do końca dzisiejszej młodzieży. Kto wie, może Sony Xperia C3 okaże się hitem?

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA