REKLAMA

Możesz już kupić pierwszy smartfon Prestigio z Windows Phone

Już wkrótce nie tylko Nokia może kojarzyć nam się z systemem operacyjnym Windows Phone. Po ostatnich zmianach, które umożliwiły wejście na rynek innym, mniejszym producentom, spodziewaliśmy się wysypu nowych produktów. I oto dziś do Polski trafia jeden z pierwszych z nich - Prestigio PSP8500DUO.

18.07.2014 08.32
Możesz już kupić pierwszy smartfon Prestigio z Windows Phone
REKLAMA
REKLAMA

Niedrogie urządzenie nie jest dla nikogo niespodzianką - jego premierę zapowiedziano już dawno. Biorąc jednak pod uwagę jego umiarkowaną cenę (679 zł) i specyfikę krajowego rynku, może okazać się dość popularnym modelem, choć brak dystrybucji poprzez sieci operatorów znacząco ograniczy jego ewentualny sukces.

PSP8500DUO

Czym ma przekonać do siebie klientów telefon o raczej niezbyt wyszukanej nazwie? Przede wszystkim, oprócz Windows Phone 8.1, 5-calowym ekranem o rozdzielczości HD, obsługą kart pamięci do 32 GB oraz dwoma złączami na karty SIM.

Reszta parametrów jest raczej dość standardowa - 1 GB RAM, Snapdragon 200 1,2 GHz, dwa aparaty (2 MPix i 8 MPix), 8 GB wbudowanej pamięci i akumulator o pojemności 2000 mAh.

Z całą pewnością PSP8500DUO nie będzie miał jednak w naszym kraju zagwarantowanego sukcesu. Przyjdzie mu bowiem konkurować przede wszystkim z marką Nokia, która cieszy się w Polsce niesamowitą popularnością i oferuje szeroka gamę modeli z systemem Microsoftu.

REKLAMA

Na jego korzyść może przemawiać fakt, że konkurencyjna Lumia 635, z mniejszym ekranem o słabszej rozdzielczości i gorszym (przynajmniej na papierze) aparatem, jest nieznacznie droższa.

Czy faktycznie telefon Prestigio może okazać się czarnym koniem polskiego rynku Windows Phone i warto rozważyć jego zakup? Przekonamy się już niedługo - telefon właśnie zmierza do nas na szczegółową recenzję.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA