REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Plus krzyczy, że jest polskim operatorem, a Orange pyta, gdzie się podziały podatki Polkomtela

W 2011 roku Plus zapłacił w Polsce 288,54 mln zł podatku CIT. Orange zaczepianie pyta, gdzie się podziały wpływy do budżetu państwa od Plusa w 2012 roku?

04.07.2014
18:18
Plus krzyczy, że jest polskim operatorem, a Orange pyta, gdzie się podziały podatki Polkomtela
REKLAMA
REKLAMA

Swego czasu byliśmy świadkami wojenki między Plusem a sojuszem zawiązanym przez T-Mobile i Orange. Dwóch ostatnich operatorów rozwija wspólnie swoją infrastrukturę i budują razem sieć nadajników. Plus interpretował w ten sposób zdobywane koncesje jako ruchy monopolistyczne, które w przyszłości mogą mocno zachwiać konkurencyjnym rynkiem telekomunikacyjnym w Polsce.

Co warte przypomnienia, Plus w tamtych przepychankach często przywoływał argument, iż jest on polskim operatorem i stawiał Orange oraz T-Mobile w niekorzystnym świetle. Konkurencja Plusa miała być tymi złymi, zagranicznymi korporacjami. Zaś Polkomtel występował wtedy jako polska firma i nawoływał do wspierania rodzimych marek oraz ułatwienia im działania nad Wisłą.

Nacisk na polskość Plusa dało się wyczuć w materiałach prasowych, które wpadały na mejlowe skrzynki blogerów i dziennikarzy oraz podczas specjalnie zorganizowanych konferencji prasowych.

Tymczasem Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska zauważył na swoim blogu, że w rankingu 100 największych płatników CIT w Polsce za 2012 rok zabrakło Plusa. Telekomem, który dorzucił do budżetu państwa największą sumę był Orange Polska, który razem ze spółką Orange Customer Service zapłacił 164,2 mln zł. Zaś T-Mobile Polska i Play zapłacili odpowiednio 135,3 mln zł i 61,8 mln zł.

W pierwszej setce nie znalazł się za to Polkomtel. I właśnie to mnie zaciekawiło, bo rok wcześniej nasz konkurent zapłacił CIT w wysokości 288,54 mln zł. Jeśli się nie mylę, duży spadek płaconych podatków zbiegł się w czasie z przejęciem spółki przez grupę Zygmunta Solorza - Żaka - Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska

Wszelkie wątpliwości rozwiewa fakt, iż w 2011 roku w posiadanie 100% akcji Polkomtela (Plusa) weszła CYPRYJSKA spółka Spartan Capital Holdings, która jest kontrolowana przez Zygmunta Solorza-Żaka.

REKLAMA

Ciekawe czy tym razem Plus również zwoła spotkanie prasowe lub wyśle materiały, w których będzie chciał odwrócić kota ogonem i wmówić nam, że nadal jest najbardziej polskim operatorem...

Zdjęcie pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA