REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Nowa oferta Play - w końcu coś dla obecnych klientów sieci!

Na oficjalnym blogu sieci Play pojawiły się informacje o zmianach w ofercie abonamentowej Play Formuła Unlimited dla użytkowników prywatnych i firm. Na pierwszy rzut oka widać, że ceny są wreszcie atrakcyjne nie tylko dla nowych klientów, ale też dla osób ze starymi abonamentami sprzed roku lub dwóch.

23.07.2014
16:18
Allo
REKLAMA
REKLAMA

Sieć Play przez wiele lat obniżała ceny usług komórkowych i zmuszała konkurencję do podobnych działań, ale tak mniej więcej rok temu kwoty abonamentów no-limits spadły do takiego poziomu, że dalsza walka cenowa jest już niemożliwa.

Doszło wręcz do takiej sytuacji, gdzie konsultanci dzwonili do klientów próbując im sprzedać oferty gorsze od obecnych.

Formuły-Unlimited-2

Sam będąc klientem Play zdecydowałem się pozostać na ofercie bezterminowej, która za niecałe 50 zł miesięcznie oferuje mi (jeśli chodzi o usługi krajowe) wszystko to, czego mi potrzeba. Do tej pory propozycje operatora nie poskutkowały podpisaniem przeze mnie nowej umowy, bo nowe warunki były po prostu mniej atrakcyjne i wiązałyby się z koniecznością podpisania zobowiązania na kolejny rok lub dwa.

Jestem przekonany, że wielu klientów fioletowej sieci jest w tej samej sytuacji. Niezależnie gdzie szukać: na stronie internetowej, na infolinii i w salonach operatora, nie było żadnej ciekawej taryfy dla osób w takiej sytuacji, jak moja. Owszem, mogłem przenieść numer na prepaida i skorzystać z - jak zwykle - z ciut korzystniejszej oferty dla nowych klientów, ale postanowiłem uzbroić się w cierpliwość.

Nie wykluczałem też zmiany operatora, a możliwość łatwej migracji skutecznie odstraszała od popisywania nowego zobowiązania.

Formuły-Unlimited-1

Na szczęście sieć Play wreszcie znalazła sposób, żeby zatrzymać u siebie klientów. Nie mam jeszcze pewności, czy sam się na to zdecyduję - ofertę będę musiał jeszcze dokładnie przeanalizować pod kątem moich potrzeb - ale już teraz po przejrzeniu opublikowanych na blogu Play slajdów z ofertą i zadaniu kilku pytań pomocniczych rzecznikowi sieci, Marcinowi Gruszce, jestem optymistycznie nastawiony.

Zmiany dotknęły taryfę Formuła Unlimited, czyli abonamenty typu no-limits dla klientów indywidualnych oraz firm. Oferta wygląda bardzo przejrzyście, a widełki cenowe ustawione są w sensowny sposób. Jak prezentuje się oferta widać zresztą na załączonych slajdach: w przypadku klienta indywidualnego abonamenty zaczynają się już nawet od 9,99 zł. miesięcznie kończąc się na 69,99 zł. miesięczniej opłaty.

Podstawowy abonament Formuła Play Unlimited oferuje wyłącznie 250 MB internetu, gdzie wszystkie dodatkowe usługi są płatne.

Formuły-Unlimited-3

Za 10 zł. więcej, czyli łącznie 19,99 zł., można otrzymać ten sam pakiet internetowy oraz pakiet 50 minut i 50 wiadomości SMS lub MMS. Drugi próg to abonament Formuła 4.0 Unlimited za 29,99 zł., w którym dostępne są nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i tak samo 0,25 GB transferu. Kolejne oferty to Formuła 4.0 za 39,99 zł. - 1 GB internetu, nielimitowane rozmowy na komórki i wiadomości - oraz Formuła 4.0 49,99 zł. - 2 GB pakietu internetowego, rozmowy bez limitu na komórki i stacjonarne oraz wliczone w abonament wiadomości SMS/MMS.

Najdroższym abonamentem jest Formuła Europa Unlimited, w ramach której użytkownicy dostaną to samo, co w Formule 4.0 Unlimited za 49,99 zł oraz dodatkowy gigabajt transferu (łącznie 3 GB) oraz 1000 minut na odbieranie połączeń w Unii Europejskiej. Bardzo dobrym pomysłem jest też możliwość zwiększenia paczek danych na podobnej zasadzie, jak w nowych taryfach Jump w T-Mobile. Dodatkowe 10 złotych podwaja ilość danych dostępnych w ramach oferty - dla przykładu Formuła 4.0 Unlimited za 59,99 zł. pozwoli na wykorzystanie 4 GB transferu miesięcznie, a Formuła Europa Unlimited za 79,99 zł. - aż 6 GB.

Udało mi uzyskać informację o czasie trwania umowy dla klientów indywidualnych: w przypadku umów z telefonem będą to standardowe 24 miesiące, a w wypadku oferty bez telefonu, 15 miesięcy.

Formuły-Unlimited-4

W przypadku oferty dla firm abonamenty też wyglądają sensownie: zaczynają się od 19,99 zł. miesięcznie i kończą na 79,99 zł. miesięcznej opłaty. W zamieszczonej obok tabeli widać dokładnie, co który abonament oferuje. Upewniłem się też u rzecznika sieci, Marcina Gruszki, że darmowy internet LTE przez pierwsze 6 miesięcy trwania umowy dostępny jest nie tylko w przypadku oferty dla biznesu, ale też dla klientów indywidualnych. Dostępna będzie też odświeżona oferta o nazwie Formuła VIP dla Firm Unlimited.

Tak naprawdę trudno już mi coś zarzucić nowym Formułom Unlimited od Play, bo tzw. no limits na SMS-y i usługi głosowe oraz 2 GB internetu za niecałe 50 zł to naprawdę nie jest zła oferta. Jedyne, czego mi jeszcze u fioletowego operatora brakuje, to sensownych paczek danych w roamingu. Dotychczasowe pakiety w porównaniu do konkurencji wyglądają mizernie i mam nadzieję, że sytuacja się wreszcie zmieni.

REKLAMA

Może na następne wakacje. Playu, czekamy!

Grafika główna pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA