REKLAMA

Jeśli lecisz do USA, to lepiej naładuj telefon, bo będziesz musiał go zostawić na lotnisku

Dobra bateria w smartfonie, tablecie czy laptopie może okazać się po raz kolejny niesamowitą zaletą. Tym razem jednak element ten staje się istotny w dość niespodziewanej kwestii - podróży do Stanów Zjednoczonych. Nowe, zaostrzone przepisy kontrolne sprawiają bowiem, że z rozładowanym urządzeniem możemy mieć bardzo duże problemy. 

07.07.2014 10.01
Jeśli lecisz do USA, to lepiej naładuj telefon, bo będziesz musiał go zostawić na lotnisku
REKLAMA
REKLAMA

Nie chodzi tutaj o przypadek, kiedy rozładuje nam się telefon, na którym przechowywaliśmy nasz elektroniczny bilet. Nawet jeśli posiadamy zwykły, papierowy bilet, a nasz tablet, komputer czy smartfon nie jest w stanie uruchomić się bez dodatkowego zasilania, powinniśmy przygotować się na kłopoty.

Wszystko przez nowe regulacje bezpieczeństwa na lotniskach, wprowadzone przez TSA (Transportation Security Administration) w ostatnim czasie. Jak informuje NBC, w związku z rosnącym potencjalnym zagrożeniem ze strony Al-Kaidy, urządzenia elektroniczne, których nie da się "zweryfikować" i włączyć, a które mogą pełnić rolę bomby, nie zostaną dopuszczone na pokład.

ładowarki

Pasażerowie podróżujący do Stanów Zjednoczonych mogą być więc proszeni o włączenie swojego telefonu, tabletu albo laptopa w ramach kontroli. Jeśli nie będzie to możliwe ze względu na niski stan naładowania akumulatora i pozwoli na to czas, będą mieli szansę doładować go. W przeciwnym wypadku pojawi się konieczność pozostawienia go na lotnisku, z którego wylatują. Nie wiadomo, co stanie się z takimi "niechcianymi" urządzeniami.

REKLAMA

Szykuje się wiec złoty okres dla producentów powerbanków i sklepów, które takie akcesoria sprzedają bezpośrednio na lotnisku. Nikt nie chce przecież przegapić lotu, tylko dlatego, że za długo z nudów grał w Angry Birds, a przecież do kontaktów na lotniskach, niezależnie ile by ich nie było, i tak zawsze ustawiają się długie kolejki...

Zdjęcie pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA