REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Prosty sposób na udawany pakiet Microsoft Office pod Ubuntu

Szybki trik, dzięki któremu zainstalujesz Microsoft Office Web Apps na Linuksie.

11.07.2014
17:05
Prosty sposób na udawany pakiet Microsoft Office pod Ubuntu
REKLAMA
REKLAMA

Do pracy biurowej zwykle wystarczają mi dokumenty Google. Ten przeglądarkowy pakiet biurowy potrafi zastąpić bezkonkurencyjnego na tym polu Office'a, jeśli tylko... nasze oczekiwania nie są zbyt wygórowane.

Jednak od wczoraj używam nowego tabletu Nokia Lumia 2520, który działa pod kontrolą Windowsa 8.1 RT. Sprzęt wyróżnia się tym, że preinstalowano na nim m.in pakiet Office.

Zwykle pracuję na Ubuntu i dokumentach Google, ale postanowiłem na dwa tygodnie dać szansę Lumii 2520 i wykorzystywać obecny na niej pakiet biurowy Microsoftu.

office online

W głowie zaczęła nawet zapalać się lampka, żeby również na Ubuntu dać szansę chmurze OneDrive i przeglądarkowemu Office'owi. Zanim zacząłem na poważnie podchodzić do tego pomysłu, natrafiłem na świeży tekst w serwisie OMG Ubuntu, który dotyczył bardzo prostej aplikacji, pozwalającej na cieszenie się pakietem biurowym Microsoft Office na Linuksie.

Zainstaluj Microsoft Office Web Apps na Linuksie

Sztuczka polega na tym, że programik Microsoft Office Web Apps potrafi udawać, że na naszym komputerze z Ubuntu został zainstalowany pakiet biurowy zawierający takie elementy jak: edytor dokumentów Word, arkusze kalkulacyjne Excel, prezentacje PowerPoint, program pocztowy Outlook oraz inne elementy ekosystemu Microsoftu. Komplet usług z Redmond dopełniają: chmura OneDrive, notatnik OneNote oraz kalendarz i aplikacja People.

microsoft office ubuntu linux

Po kliknięciu w dany skrót w domyślnej przeglądarce otworzy się webowa wersja danej aplikacji.

Oczywiście nie jest to rozwiązanie, które w pełni zastąpi brak pakietu Office na Ubuntu. Jednak daje to namiastkę funkcjonalności aplikacji natywnych.

REKLAMA

Rozwiązanie na pewno docenią mniej zaawansowani użytkownicy Linuksa, którzy nie zdążyli się jeszcze przyzwyczaić do otwierania dokumentów z poziomu przeglądarki lub do korzystania z aplikacji takich jak OpenOffice i LibreOffice.

Program Microsoft Office Web Apps (.deb) znajdziecie tutaj lub tutaj.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA