REKLAMA

Możesz już zapomnieć numer swojej karty. Do Polski wchodzi MasterPass - cyfrowy portfel MasterCard

Dostępny do tej pory w kilkunastu krajach na świecie cyfrowy portfel MasterCard, MasterPass, od dziś będzie dostępny również dla mieszkańców Polski, ułatwiając i przyspieszając tym samym realizację płatności w internecie.

14.07.2014 09.24
Możesz już zapomnieć numer swojej karty. Do Polski wchodzi MasterPass – cyfrowy portfel MasterCard
REKLAMA
REKLAMA

Użytkownicy korzystający z MasterPass, przy zakupach w sklepach wspierających to rozwiązanie nie będą musieli za każdym razem podawać swoich danych płatniczych ani wysyłkowych. Niezbędne będzie jedynie zalogowanie się na nasze konto MP i ewentualny wybór jednej z wprowadzonych wcześniej kart oraz adresów. Wystarczy, że odnajdziemy na witrynie sprzedażowej charakterystycznego logo (widoczne poniżej).

masterpass

W trosce o bezpieczeństwo oferowane będą także dodatkowe rozwiązania weryfikacji zamówienia, takie jak np. przesyłanie odpowiednio przygotowanych wiadomości tekstowych na nasz telefon. Czterocyfrowy kod bezpieczeństwa będziemy musieli wprowadzić przed ostatecznym potwierdzeniem naszego zakupu.

Usługa nie jest przy tym przeznaczona wyłącznie dla posiadaczy kart MasterCard czy Maestro. Mogą z niej skorzystać także użytkownicy kart Visa, na praktycznie każdym urządzeniu, które posiada dostęp do internetu. Osoby, które do tej pory korzystały z rozwiązania MasterCard Mobile zostaną automatycznie przeniesione do nowego wydania tego rozwiązania, przy zachowaniu możliwości korzystania z dotychczas wydanych aplikacji.

MasterPass, z którego do dziś mogli skorzystać wyłącznie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Szwecji, Singapuru, Izraela, Włoch i Australii powinien być dostępny w Polsce w ciągu najbliższych kilku godzin.

REKLAMA

---

Zdjęcie główne pochodzi z Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA