REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Klienci Orange i nju mobile - szykujcie się na rozmowy w doskonałej jakości

Po kilkudniowych, trwających od piątku "cichych testach" HD Voice, Orange oficjalnie potwierdziło oraz udostępniło tę usługę wszystkim swoim klientom. O sprawie poinformował dziś rano na swoim blogu rzecznik sieci, Wojciech Jabczyński.

28.07.2014
9:20
Klienci Orange i nju mobile – szykujcie się na rozmowy w doskonałej jakości
REKLAMA
REKLAMA

Orange chwilowo nie wymienia telefonów, które w pełni współpracują z technologią HD Voice u tego operatora, zaznaczając jedynie, że większość z nowych urządzeń wpiera ją jedynie w trybie 3G. Jabczyński zaznacza przy tym, że są wyjątki od tej reguły i "nieliczne modele Nokia Lumia dają możliwość także w 2G".

hd voice

Niestety, pomimo tego, że Orange jest już trzecim operatorem w naszym kraju, który oferuje HD Voice, rozmowy w wysokiej jakości pomiędzy abonentami różnych sieci nie są na razie wspierane. W rezultacie, będąc w Orange, cieszyć się z lepszego dźwięku możemy wyłącznie dzwoniąc do znajomych z Orange, będą w Play - do tych z Play, a w T-Mobile - do tych z T-Mobile.

REKLAMA

Jedynym wyjątkiem jest tutaj sieć nju mobile, w której również oferowany będzie HD Voice "współpracujący" z Orange. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jest to marka działająca w sieci Orange, więc niewiele to tak naprawdę zmienia.

Szkoda, bo przecież nikt nie będzie dobierał znajomych na podstawie tego, w jakiej sieci posiadają telefon. Od tego jednak zależy tak naprawdę to, czy z HD Voice będziemy mogli cieszyć się codziennie, czy też będzie to przyjemność doświadczana sporadycznie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA