REKLAMA

Od dzisiaj Formuła Rodzina w Play jest jeszcze lepsza - sprawdź, co się zmieniło

Na początku kwietnia tego roku Play wprowadził ofertę Formuła Rodzina. Była to pierwsza w Polsce usługa pozwalająca na korzystanie z kilku kart SIM w ramach jednego abonamentu. Jej głównym minusem były małe pakiety internetowe. Od dziś startuje odświeżona Formuła Rodzina, która wydaje się być pozbawiona wad.

15.07.2014 09.07
Od dzisiaj Formuła Rodzina w Play jest jeszcze lepsza – sprawdź, co się zmieniło
REKLAMA
REKLAMA

W ofercie zaszły dwie istotne zmiany. Po pierwsze - pakiety internetowe

Dotychczas można było wybrać między pakietem 250 MB lub 2 GB. Biorąc pod uwagę fakt, że z jednego pakietu danych korzystała cała rodzina, powyższe paczki internetowe były zdecydowanie zbyt małe. Od dziś do wyboru są pakiety 10 GB lub 25 GB. Dodatkowo, podpisując nową umowę otrzymuje się nielimitowany dostęp do sieci LTE przez pół roku. Model rodziny wg Play zmienia się z takiej, dla której pakiet internetowy był jedynie dodatkiem wystarczającym na odświeżenie widgetów na taką, która potrafi aktywnie korzystać z Sieci.

Po drugie - Play zmniejsza rodzinę

Podstawą poprzedniej oferty rodzinnej był jeden abonament dla czterech kart SIM. Każdy kolejny członek rodziny dołączony do grupy podwyższał cenę faktury o 25 zł. Wraz ze zwiększeniem rozmiarów paczek internetowych, Play zmniejszył minimalną liczbę osób, które mogą korzystać z jednego abonamentu rodzinnego do trzech. Dzięki temu zmniejszyła się też wysokość podstawowej opłaty miesięcznej.

Formuła Rodzina w Play

Oferta Formuła Rodzina po odświeżeniu jest zdecydowanie bardziej dopasowana do zmieniających się potrzeb polskich abonentów. Coraz aktywniej korzystamy z internetu w smartfonach i tabletach, a liczba aplikacji wykorzystujących strumieniowe przesyłanie danych wzrasta. Powiększone pakiety transmisji danych nie będą dłużej ograniczać sposobu poruszania się w świecie internetu mobilnego. Sieć Play wzięła również pod uwagę czynniki demograficzne i zmieniający się model rodziny na 2+1. Dzięki temu jest szansa na dotarcie do szerszej grupy odbiorców.

REKLAMA

Myślę, że oferta będzie cieszyła się jeszcze większą popularnością niż dotychczas, a sieć Play i inni operatorzy zobaczą, że opłaca się słuchać opinii klientów. Z tej zmiany ucieszą się więc wszyscy (no może oprócz ludzi, którzy jeszcze wczoraj podpisali umowę na gorszych warunkach).

Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA