REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Wreszcie! Dwustopniowa weryfikacja usług Apple dostępna w Polsce

Apple wreszcie podąża śladem pozostałych czołowych firm oferujących usługi w internecie i wprowadza dwustopniową weryfikację konta na szerszą skalę. Z tej przydatnej funkcji od teraz można korzystać także w Polsce.

17.07.2014
18:46
Wreszcie! Dwustopniowa weryfikacja usług Apple dostępna w Polsce
REKLAMA

Czym jest dwustopniowa weryfikacja konta? Najłatwiej ją porównać do potwierdzenia operacji w wielu internetowych bankach. Bank w celach potwierdzenia naszej tożsamości wysyła SMS-em kod, który musimy wpisać na komputerze. Tak samo jest tutaj, w przypadku gdy logujemy się do usług Apple, albo Gmaila czy Twittera z nieznanego urządzenia wyświetla się okienko z prośbą o podanie kodu. Ten dostajemy SMS-em na wcześniej podany numer telefonu lub tak jak w przypadku Apple, wyświetla się na jednym z naszych urządzeń.

REKLAMA

Taki sposób zabezpieczenia naszego konta jest niezwykle skuteczny, co udowodnił Christopher Mims dziennikarz Wall Street Journal. Podał on publicznie soje hasło do Twittera i mimo licznych prób nikt nie uzyskał dostępu do jego konta.

Włączając więc dwuskładniową weryfikację hasła znacznie zwiększamy bezpieczeństwo naszych kont w razie wycieku haseł czy poznania hasła przez osoby niepowołane.

apple dwustopniowa weryfikacja 2

Z dwustopniowej weryfikacji korzysta już Twitter, Dropbox, Facebook, Evernote, Microsoft, Google, Yahoo oraz wiele innych serwisów. Apple rozwiązanie to wprowadziło w 2013 roku jednak dostępne było wyłącznie w 11 krajach od dziś jest dostępne w kolejnych 48 w tym także w Polsce.

REKLAMA

To dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników urządzeń i usług Apple. Warto aktywować dwustopniową weryfikację w ustawieniach zabezpieczeń Apple ID.

Dzięki dwustopniowej weryfikacji zapewniamy sobie większe bezpieczeństwo, ale jej masowe wprowadzanie dobitnie pokazuje, że idea tradycyjnych haseł ma się ku końcowi. Zwykłe hasła wpisywane z klawiatury nie są dziś ani wygodne, ani skuteczne i w najbliższej przyszłości powinny zniknąć.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA