1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Koniec z opłatami za utrzymanie łącza, karami za rozwiązanie umowy i lojalką. Dropss to nowa jakość internetu stacjonarnego

Netia chce namieszać na rynku stacjonarnego internetu i wprowadza nową markę Dropss. Dropss dla internetu w domu będzie czymś w stylu NJU Mobile w telefonach komórkowych, tylko tym razem na złość Orange Polska.

Koniec z opłatami za utrzymanie łącza, karami za rozwiązanie umowy i lojalką. Dropss to nowa jakość internetu stacjonarnego
162 interakcji
dołącz do dyskusji

W poprzednim tygodniu w sieci pojawiło się badanie opracowane przez ARC Rynek i Opinia odnośnie do Neostrady. Wśród wad oferty lub przyczyn rezygnacji jednym z najważniejszych powodów była konieczność płatności za łącze lub usługi dodatkowe. Teraz startuje Dropss i wreszcie osoby, które znajdują się wyłącznie w zasięgu infrastruktury Orange (dawnej TP SA) mają prawdziwą alternatywę.

W 2007 roku zniesiono monopol na usługi telekomunikacyjne na liniach Orange (wcześniej TP SA). Od tego momentu pojawili się różni operatorzy, ale w przypadku brania wyłącznie internetu należało też płacić za utrzymanie łącza. Opłacało się więc najczęściej i tak utrzymywać najtańszy pakiet telefonu stacjonarnego. Teraz Netia chce to zmienić wprowadzając Dropss.

dropss 2

Dropss to internet w oparciu o infrastrukturę LLU z prędkością do 20 Mb/s za 49,90 miesięcznie plus aktywacja wynosząca 99 zł. Umowa jest na czas nieokreślony z możliwością rezygnacji w dowolnym momencie.

Do usługi Dropss nie można dokupić telefonu czy innych usług telekomunikacyjnych. Jedyną opcją dodatkową jest HBO GO za 25 zł miesięcznie i aktywacją wynoszącą 49 zł.

Oferta Netii pod marką Dropss wydaje się być bardzo ciekawa, chociażby dla wszystkich wynajmujących mieszkania, czy też nie mogących skorzystać z oferty kablówek. Brak terminowej umowy, brak opłaty za utrzymanie łącza, brak telefonu stacjonarnego i do tego jeszcze HBO Go w rozsądnej cenie. Tak powinien wyglądać współczesny internet. Nawet router nie jest tutaj na siłę wciskany, ale można dobrać Netia Spot jeśli rzeczywiście go potrzebujemy (opłata miesięczna to 1 zł). Jedynie to 20 Mb/s nie wszędzie będzie osiągalne i nabywcy będą musieli zadowolić się niższymi prędkościami.