Operatorzy  / News

Bierzesz telefon z T-Mobile? Będziesz miał zainstalowanego Dropboxa

Picture of the author

Dropbox na swoim blogu ogłosił nawiązanie współpracy z Deutsche Telekom, operatorem sieci T-Mobile. Dzięki niej miliony nowych użytkowników ma korzystać z chmury.

W ramach umowy większość smartfonów z systemem Androida, które będą sprzedawane przez T-Mobile w Europie Zachodniej i Środkowej (więc najprawdopodobniej także w Polsce), mają mieć domyślnie zainstalowaną aplikację Dropbox. Nie wiemy, jak dokładnie duża będzie to liczba. Pewne jest natomiast to, że chmura pojawi się na urządzeniach w ofercie T-Mobile już od października tego roku.

Marc Sommer, wiceprezes w dziale rozwoju biznesu w Deutsche Telekom twierdzi, że jego firmie zależy na jak najlepszych doświadczeniach użytkowników, a Dropbox, dzięki swojej intuicyjnej obsłudze i międzynarodowej sławie pozwala w łatwy sposób dzielić się zdjęciami, filmami, czy też dokumentami. Właśnie dlatego zdecydowanie się na tę współpracę.

Aktualnie z Dropboxa korzysta około 3 mln użytkowników na całym świecie. Porozumienie z Deutsche Telekom na pewno pozwoli zwiększyć tę liczbę, ale nie ma co się oszukiwać, spora część i tak nie będzie wiedziała, do czego służy aplikacja lub po prostu ją odinstaluje (jeśli będzie taka możliwość). Nie jestem zwolennikiem domyślnego instalowania swoich aplikacji na wszelakich urządzeniach. Jeśli producenci czy telekomy już to robią, to powinni jednocześnie dostarczać opis wszystkich programów, a także umożliwiać ich usunięcie, jeśli użytkownik nie ma zamiaru z nich korzystać.

Nie zmienia to jednak faktu, że to na pewno ważna umowa dla Dropboxa, w końcu Deutche Telekom, czyli T-Mobile, nie jest małym partnerem, a każdy sposób na powiększenie swojego biznesu – przynajmniej z perspektywy firmy – jest dobry.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst