1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

AMD Gaming Evolved doczekało się ogromnej aktualizacji, dzięki której bije konkurencję na głowę

Lokowanie produktu

Wczorajszego wieczoru dużej aktualizacji doczekała się aplikacja AMD Gaming Evolved - stworzona ze społecznościowym serwisem dla graczy Raptr. Wprowadza ona wiele nowości, które zainteresują graczy.

29.07.2014
17:10
AMD Gaming Evolved doczekało się ogromnej aktualizacji, dzięki której bije konkurencję na głowę

AMD Gaming Evolved to aplikacja do automatycznego wybierania optymalnych ustawień grafiki. Program ten, tak jak konkurencyjny GeForce Experience, pozwala na uruchamianie danej gry bez potrzeby stosowania metody prób i błędów (lub doświadczenia w przypadku entuzjastów) do wybrania odpowiednich ustawień graficznych. Ma ona pomóc zachować odpowiednią płynność gry oraz możliwie najlepszy poziom grafiki nawet osobom, które niespacjalnie interesują się wnętrznościami swojego komputera.

Mimo że zarówno GeForce Experience, jak też AMD Gaming Evolved mają ten sam cel, to działają zupełnie inaczej.

Nvidia przeprowadza szczegółowe testy gier dla różnych kombinacji układów GPU, CPU oraz rozdzielczości monitora i przechowuje te informacje w chmurze. Aplikacja GeForce Experience łączy komputer z centrum danych Nvidii i pobiera zoptymalizowane ustawienia do gry dostosowane do konkretnej maszyny.

AMD Gaming Evolved 4

Z kolei rozwiązanie AMD korzysta z bazy użytkowników usługi Gaming Evolved, która liczy 16 milionów osób. Będą one anonimowo dostarczać informacje o swoich ustawieniach w grach i podzespołach znajdujących się w ich komputerach, zaś najlepiej dobrane do siebie ustawienia i konfiguracje są wybierane przez algorytmy filtrujące.

AMD Gaming Evolved w najnowszej wersji doczekało się wielu bardzo ciekawych zmian.

Teraz pozwala ona wykorzystać możliwości AMD Video Codec Engine (VCE). W ten sposób zapewnia akcelerację sprzętową dla przetwarzania wideo z wykorzystaniem kodeka H.264 w wielu ciekawych funkcjach. Warto jednak pamiętać, że do korzystania z AMD Video Codec Engine konieczne jest posiadanie sprzętu opartego o architekturę Graphic Core Next, czyli kart graficznych z serii HD 7000, R7 i R9, a także w procesorach APU z rodzin Kaveri, Kabini, Temash, Beema i Mullins.

AMD Gaming Evolved 5


Pierwszą z tych funkcji jest Game DVR, czyli nieprzerwanie działający zapis do powtórek. “Instant Replay” umożliwia graczom posłużenie się jednym przyciskiem w celu zapisania na dysku nawet ostatnich 20 minut rozgrywki. W ten sposób nie przegapi się żadnego ważnego wydarzenia, bo będzie można je zawsze zapisać nawet po tym, gdy już się wydarzyło. Funkcja ta spodoba się przede wszystkim osobom chcącym pochwalić się scenami z rozgrywki, których zupełnie się nie spodziewali i w które normalnie by nie mogli uwierzyć.

AMD Gaming Evolved 1

Teraz posiadacze kart graficznych AMD Radeon mogą też szybko i łatwo udostępniać swoją rozgrywkę w serwisie Twitch praktycznie bez wpływu na wydajność swojego sprzętu.

Wg zapewnień AMD podczas takiego strumieniowania rozgrywki płynność animacji może spaść maksymalnie o 3 kl./s. Równie ciekawie prezentuje się Rolling Recording, czyli nagrywanie wszystkiego, co dzieje się na ekranie. Dodatkowo wszystkie wymienione wyżej nagrania mogą być wzbogacone o wideo z kamerki internetowej i audio z komunikatorów głosowych.

AMD Gaming Evolved 2

Dodatkowo zaktualizowana wersja aplikacji pozwala wykorzystać akcelerację VCE w ponad pięciu tysiącach różnych gier. Według AMD jest to liczba 28 razy większa  niż w przypadku konkurencyjnego GeForce Experience, który obecnie obsługuje tylko 169 tytułów. Oprócz tego wraz z najnowszą wersją aplikacji AMD Gaming Evolved liczba gier, w których możliwa jest automatyczna optymalizacja ustawień jednym kliknięciem, zwiększyła się do 242 tytułów. Oznacza to, że jest ich o 43% więcej niż w przypadku GeForce Experience.

AMD Gaming Evolved 3

Podsumowując, dzięki ponad 8 milionom użytkowników i największej bazie danych służących optymalizacji ustawień, wraz z obsługą przechwytywania obrazu i udostępniania go w całym szeregu gier AMD Gaming Evolved to świetne rozwiązanie. Jest nie tylko aplikacją odpowiadającą za optymalizację ustawień gier, ale również świetnym narzędziem społecznościowym przeznaczonym dla graczy, które nie ma swojego odpowiednika na rynku.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze