REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Sezon zakupowy trwa! Grupa Wirtualna Polska przejmuje SportoweFakty.pl

Grupa Wirtualna Polska, która powstała z połączenia WP.pl oraz O2.pl jest w ostatnich tygodniach bardzo aktywna, jeśli chodzi o zakupy innych podmiotów. Zaczęło się od serwisu DobreProgramy. Dzisiaj ogłoszono, że także jeden największych serwisów sportowych w naszym kraju – SportoweFakty.pl – dołączy do Grupy Wirtualna Polska.

04.06.2014
15:31
Sezon zakupowy trwa! Grupa Wirtualna Polska przejmuje SportoweFakty.pl
REKLAMA

SportoweFakty.pl to jeden z liderów rynku serwisów sportowych w naszym kraju. Strona w marcu tego roku osiągnęła ponad 570 tys. RU oraz ponad 35 mln odsłon, co dało jej 6. miejsce w swojej kategorii. Serwis ustępuje tylko takim tuzom, jak Onet.pl, WP.pl, Gazeta.pl, Interia.pl oraz Meczyki.pl, gdzie można oglądać transmisje sportowe o wątpliwej legalności.

REKLAMA

 – W strategii stawiamy na treści angażujące, wiążące czytelnika z witryną i niedostępne na stronach mainstreamowych, ogólnopolskich mediów – mówi Jacek Świderski, Prezes Zarządu Grupy Wirtualna Polska. – Wzmacniamy naszą pozycję w segmencie informacji sportowych i rozbudowujemy redakcję. Mając trzy silne marki: WP Sport, Sportfan.pl oraz SportoweFakty.pl możemy lepiej adresować potrzeby rynku, przykładając większą wagę do pożądanych przez użytkowników unikatowych treści lokalnych – dodaje.

Zakup serwisu SportoweFakty.pl to oczywiście kolejna odsłony wojny o miano lidera polskiego internetu. W ostatnim zestawieniu okazało się, że Grupa Wirtualna Polska jednak nie wyprzedziła Onetu, ale trzeba nadmienić, że do wyników nie zliczano jeszcze serwisu DobreProgramy.pl. Kolejne zakupy, co by nie mówić, niemałych serwisów, z pewnością są podyktowane chęcią wyprzedzenia największego rywala. A miano pierwszego, to dużo większe możliwości reklamowe.

 – Wybór inwestora był nieprzypadkowy. Nowa, dynamiczna grupa medialna, z jasną strategią rozwoju w obszarze kontentu. – mówi Dariusza Górzny, założyciel i dotychczasowy właściciel serwisu. – Co ważne, nowi partnerzy rozumieją specyfikę serwisu, a nasz zespół będzie dalej miał wpływ na kierunek jego rozwoju – dodaje.

REKLAMA

Razem z DobreProgramy.pl i SportoweFakty.pl Grupa Wirtualna Polska powinna osiągnąć swój cel. Jak na to zareaguje Grupa Onet.pl S.A.? Sam jestem niezwykle ciekawy.

Kwota transakcji nie została podana.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA