1. Spider's Web
  2. Technologie

Słyszysz różnice? WiMP organizuje Tydzień HiFi

Lokowanie produktu

Hasło „streaming muzyki” nie jest już dla większości Polaków niczym obcym. Słuchanie ulubionych utworów w ten sposób jest łatwiejsze i wygodniejsze od kupowania klasycznych nośników, a przy tym – przy niewielkich kosztach – całkowicie legalne. „Streaming w wysokiej jakości” pozostaje jednak dla wielu czymś dziwnym i niepotrzebnym. Nadszedł czas, żeby każdy, całkowicie za darmo, mógł przekonać się czy „słyszy różnicę”!

23.06.2014
20:38
Słyszysz różnice? WiMP organizuje Tydzień HiFi

Największą zaletą i przyczyną gwałtownego wzrostu popularności streamingu muzyki w zwykłej jakości jest oczywiście cena, jaką trzeba zapłacić za wejście w ten świat. Przeważnie jest to dokładnie 0 zł, a skoro nic nie musimy zapłacić – dlaczego nie zaryzykować?

wimp hifi

Wystarczy porozmawiać ze znajomymi, żeby zaobserwować, że coraz więcej z nich porzuciło już zwykłe kompakty czy nawet zakup cyfrowych kopii utworów albo płyt. Dlaczego ograniczać się do kilkuset lub kilku tysięcy pozycji, skoro zawsze pod ręką możemy mieć ich kilka milionów? Marki serwisów streamingowych to już dla większości z nas nie tyle obco brzmiące nazwy, co stałe elementy naszej codzienności. Nie wkładamy już płyty do odtwarzacza czy czytnika w komputerze – wciskamy „Play” w przeglądarce czy aplikacji.

Niestety jakość muzyki oferowanej przy takim sposobie dostępu nie zawsze stoi na najwyższym poziomie. Często jest on nawet niższy, niż w przypadku słabych, i tak już powszechnie krytykowanych plików MP3. Godzimy się jednak na takie rozwiązanie, wmawiając sobie, że przecież i tak nie słychać żadnej różnicy, głównie przez to, że nigdy nie spróbowaliśmy niczego lepszego.

Większość dostępny w Polsce serwisów streamingowych również nie ułatwia nam zapoznania się z muzyką w naprawdę dobrej jakości. W wielu przypadkach nawet najdroższe wersje usług nie zapewniają nam dostępu do utworów w jakości znanej chociażby z uznawanych z relikt przeszłości płyt CD.

wimp hifi 2

A przecież nie wypada się cofać w rozwoju. Nie po to mamy dziś łącza o przepustowości kilkudziesięciu lub kilkuset megabitów, słuchawki z najwyższej półki i sprzęt multimedialny za spore pieniądze, żeby satysfakcjonowała nas przeciętność. Tylko jak spróbować czegoś lepszego, żeby nie stracić, jeśli nie będzie to to, czego szukamy? Darmowe wersje testowe? Zapomnijcie. Chyba, że…

… jedyny serwis w naszym kraju, który oferuje streaming muzyki w jakości HiFi otworzy przynajmniej odrobinę wrota do swojego królestwa i da wszystkim, całkowicie za darmo poczuć różnicę. Jako że z WiMPem łączy nas przede wszystkim jedna rzecz – zamiłowanie do wysokiej jakości – z przyjemnością możemy ogłosić nawiązanie współpracy z tym serwisem oraz zapowiedzieć przy okazji start programu HiFi Week!

wimp hifi 3

Nowa akcja WiMP jest właśnie tym, na co czekało wiele osób, które z jednej strony chciały przekonać się o tym, czy streaming w jakości HiFi jest właśnie tym, czego poszukują, jednocześnie nie wydając ani grosza. Świat muzyki w wysokiej jakości właśnie staje przed nami otworem.

Bez opłat, bez ograniczeń, bez limitów.

Wszystko co trzeba zrobić, to założyć konto w serwisie do 29 czerwca i cieszyć się darmowym miesięcznym abonamentem, który pozwoli nam wycisnąć z naszego sprzętu grającego, nie ważne czy stacjonarnego, czy smartfonu albo tabletu, wszystko co możliwe. To jednak nie koniec – zespół WiMP przygotuje specjalnie listy odtwarzania, ze specjalnie dobranymi utworami, które jeszcze wyraźniej zaprezentują nam potęgę HiFi.

Nie pozostaje więc nic innego, niż zarejestrować się i sprawdzić, czy nasze uszy jeszcze się do czegoś nadają. W końcu nie straty niczego – a już na pewno nie jakości!

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze