Gry  / News

Prawie 8 tysięcy zamówień przedpremierowych w 24 godziny. Trzeci Wiedźmin już teraz bije rekordy

Dokładnie 7636 zamówień przedpremierowych na edycję kolekcjonerską Wiedźmina 3 – takim wynikiem może pochwalić się CD Projekt RED w zaledwie 24 godziny od uruchomienia przedsprzedaży. Kapitalne osiągnięcie, biorąc pod uwagę wszystkie wcześniejsze przygody Białego Wilka od „czerwonych”.

2 672 527 złotych – minimum tyle pieniędzy gracze zadeklarowali wydać do momentu opublikowania tej wiadomości. Oczywiście zakładając, że każdy z nich kupił edycję kolekcjonerską dedykowaną komputerom osobistym. Wersje dla PlayStation 4 oraz Xboksa One są droższe o 70 PLN, nie różniąc się zestawem ekskluzywnych dodatków. To świetny wynik, który wypada bardzo korzystanie na tle wcześniejszych przygód Geralta z Rivii.

Dla porównania, edycja kolekcjonerska pierwszego Wiedźmina trafiła do graczy w liczbie 3 tysięcy egzemplarzy. Co więcej, nie mówimy tutaj o zamówieniach przedpremierowych, ale łącznej liczbie wszystkich zakupionych zestawów przed, w czasie i długo po debiucie pierwszego Wiedźmina.

Edycja kolekcjonerska Wiedźmina 2: Zabójcy królów potrzebowała trzech dni, aby zachęcić do zamówień przedpremierowych prawie 5000 graczy. Wynik znacznie lepszy od części pierwszej, ale nijak mający się do popytu na „kolekcjonerkę” trzeciego Wiedźmina. Śmiem sądzić, że ta lada moment stanie się niezwykle rozchwytywanym towarem.

wiedźmin 3 1

Spoglądając w kierunku licznika zamówień na oficjalnej stronie gry, ten zbliża się do niebezpiecznej granicy 9999 zamówionych sztuk. Biorąc pod uwagę zarówno ogromne zainteresowanie produkcją w edycji kolekcjonerskiej, jak również odległy czas do  premiery samej gry (24 luty 2015 roku), całkiem możliwe, że ostatnie setki bogatych, obfitujących w ciekawą zawartość zestawów rozejdą się w zastraszającym tempie. Kiedy i czy będziemy mieli dostęp do następnej partii – tego wciąż nie wiadomo.

To z kolei może skutecznie podsycać walkę między ostatnimi klientami, którzy wciąż jeszcze nie zdecydowali się na zakup. Takim klientem jestem również ja sam, zastanawiając się nad edycją kolekcjonerską w wersji dla konsoli PlayStation 4. Od zawsze byłem przeciwnikiem kupowania kota w worku, ale popatrzcie tylko na ten obfity zestaw. Nie kupienie go wydaje się być grzechem, nawet mimo tych dodatkowych 70 PLN względem edycji na komputery osobiste.

Wiedźmin 3 Dziki Gon Edycja Kolekcjonerska

Edycja kolekcjonerska trzeciego Wiedźmina zawiera płytę z grą oraz drugą ze ścieżką dźwiękową, książkowe kompendium świata, jego mapę, instrukcję gracza, wiedźmiński medalion (to już drugi do kolekcji!) pokaźnym rozmiarów figurkę Geralta walczącego z Gryfem (33 na 24 na 26 centymetry), steelbook, album z grafikami koncepcyjnymi, naklejkę oraz wielkie pudło. Redzi od siebie dorzucają darmową wysyłkę.

Tak zwany „unboxing” edycji kolekcjonerskiej trzeciego Wiedźmina możecie zobaczyć na oficjalnej stronie sklepu cdp.pl, podobnie jak złożyć zamówienie na obfity zestaw, których z każdą godziną jest coraz mniej.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst