Gry  / Relacja

Już po konferencji! Oto wszystko co musisz wiedzieć o nowym Wiedźminie!

108 interakcji
dołącz do dyskusji

Właśnie zakończyła się jedna z najciekawszych konferencji prasowych branży growej. Dziś CD Projekt ujawnił kilka niespodzianek dotyczących gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, najpopularniejszej serii gier, która powstała w Polsce.

O czym będzie opowiadać gra?

wiedźmin 3 1

Wiedźmin 3: Dziki Gon ma być ostatnią częścią trylogii o losach Białego Wilka. Osobom, które nie grały w dwie poprzednie części gry przypominam, że w trakcie gry Geralt odzyskuje straconą pamięć i po drodze ma wiele ciekawych przygód powiązanych z polityką świata, w którym żyje. W trzeciej części gry Geralt ma szukać ukochanej czarodziejki Yennefer. By to zrobić, trafi do Cesarstwa Nilfgaardu. Poza tym wiemy tylko, że podstawowy wątek fabularny ma zająć wprawnego gracza na 50 godzin, zaś wykonanie zadań pobocznych ma podwoić czas spędzony z grą.

Czy poprzednie gry będą miały wpływ na fabułę? Ile zakończeń będzie?

wiedźmin 3

Krótko mówiąc, tak. Dlatego warto zachować zapis stanu gry z poprzedniej części gry. Jeśli jednak tego nie zrobiliśmy, nie ma nic straconego. Twórcy gry otwarcie mówili, że przed rozpoczęciem gry na dobre, konieczne będzie przyznanie się do wyborów, jakie popełniliśmy. Oczywiście jak w poprzedniku, gra będzie obfitować w wybory moralne, których podjęcie pozwoli ukończyć grę na 36 różnych sposobów. Oczywiście nie przekłada się to na film końcowy, a na wygląd świata.

Jak duży będzie świat w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon?

Wiedźmin-3-Dziki-Gon-3

Świat przedstawiony w trzeciej części gry ma być otwarty, o 20% większy niż w Skyrimie oraz 35 razy większy niż w poprzedniej części Wiedźmina. Zostanie on podzielony na trzy duże regiony różniące się wyglądem, klimatem oraz otoczeniem. Będą to Wyspy Skellige, Ziemie Niczyje oraz Wolne Miasto Novigrad. Cały świat będzie się dało pokonać pieszo, na koniu lub wykorzystując system szybkiej podróży.

Na jakim sprzęcie będzie działać Wiedźmin 3: Dziki Gon?

Gra ma zostać wydana na platformy PC, Xbox One oraz Playstation 4, przy czym na pececie będzie on wyglądał znacznie ładniej niż na konsolach. Do tego dzięki wykorzystaniu silnika Red Engine 3 będzie cechował się bardzo ładną grafiką, a do uruchomienia jej ma być potrzebna bardzo mocna specyfikacja sprzętowa. Do uruchomienia wczesnej wersji gry w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, najwyższych ustawieniach szczegółowości grafiki i płynności 25-35 klatek na sekundę konieczne było użycie komputera z bardzo mocną kartą graficzną GeForce GTX 780 Ti.

wiedzmin3spider

Nie jest to jednak zła informacja, po prostu Wiedźmin będzie potrafił wycisnąć soki nawet z najlepszych komputerów. Lepsze to, niż brzydka grafika na maszynie za ogromne pieniądze, prawda? Jeśli chodzi o efekty wykorzystane grze, zobaczymy tam wykorzystanie bibliotek DirectX 10 oraz technologie firmy Nvidia, w tym Nvidia HairWorks odpowiadające za ułożenie włosów i sierści.

Kiedy obędzie się premiera gry Wiedźmin 3: Dziki Gon? Czy będzie mieć zabezpieczenia?

Początkowo mówiło się o premierze gry w bieżącym roku, ale twórcy uznali, że by stworzyć grę w odpowiedniej jakości, konieczne będzie przesunięcie debiutu gry na początek 2015 roku. W dodatku gra od początku będzie pozbawiona wszelkich zabezpieczeń, które w poprzednich częściach gry znacznie ograniczały jej wydajność.

Nowe informacje po transmisji, czyli zawartość poszczególnych edycji i ceny:

Premiera gry Wiedźmin 3: Dziki Gon odbędzie się 24 lutego 2015 roku. Gra w wersji cyfrowej na GOG.com będzie kosztować 35,99 Euro. Dodatkowo osoby, które miały dowolną część Wiedźmina uzyskają 15% zniżki na trzecią część gry. Z kolei osoby, które mają obie poprzednie części gry kupią grę o 20% taniej. Jednak najtaniej grę będą mogli kupić przedstawiciele biedniejszych krajów, takich jak Polska. W naszym kraju cena gry w wersji PC wyniesie zaledwie 139,99 zł, a w niektórych sklepach kosztuje już 99,99 zł.

Wiedźmin 3 Dziki Gon Edycja Standardowa

Z kolei wersja konsolowa nie będzie sie różnić pod względem ceny od wydania zachodniego i jej cena wyniesie 219,99 zł.W skład standardowej edycji wejdzie płyta z grą, soundtrack, książkowe kompendium świata Wiedźmina, instrukcja do gry, mapa świata, steelbook i naklejka. Za 10 zł mniej możliwe będzie kupienie tej gry w wersji cyfrowej, która będzie pozbawiona płyty i steelbooka. W zamian za to otrzymamy cyfrowe bonusy, takie jak tapety, grafiki, awatary, filmy i 4 dodatkowe utwory muzyczne.

Wiedźmin 3 Dziki Gon Edycja Kolekcjonerska

Gra będzie też dostępna w wersji kolekcjonerskiej, w której znajdzie się płyta z grą, soundtrack, książkowe kompendium świata Wiedźmina, instrukcja do gry, mapa świata, wiedźminski medialion, figurka walczącego geralta, steelbook, artbook, naklejka i ogromne pudełko. Jej cena wynosi 349,99 zł w przypadku wersji PC i 419 zł w wersji na konsole nowej generacji. Do każdej przedpremierowo zamówionej kopii Wiedźmin 3: Dziki Gon zostaną dołączone dwa konta umożliwiające zagranie w wersję beta nowej karcianki ze świata Wiedźmina, czyli Witcher: Adventure Game. Gra ta pojawi się na komputerach PC oraz Mac.

Współpraca: Piotr Grabiec

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst