Gry  / News

Wiedźmin 3: Dziki Gon pojawi się w wersji linuksowej!

132 interakcji
dołącz do dyskusji

Wiedźmin 3: Dziki Gon pojawi się nie tylko na konsolach Xbox One, Playstation 4 i komputerach z systemem Windows, ale także na maszynach wyposażonych Linuksa.

Informacje takie można zobaczyć na bannerze reklamującym przedsprzedaż nowego Wiedźmina na Steam. Znajduje się tam informacja, według której gra pojawi się na systemie Steam OS, który bazuje na linuksowej dystrybucji Debian. Wynika z tego jasno, że w tytuł ten będzie można zagrać też na innych dystrybucjach linuksowych umożliwiających instalację Steama, na przykład na Ubuntu.

Oznacza to, że CD Projekt Red rzeczywiście stał się bardzo ważnym partnerem Valve.

W końcu nie tak dawno na systemy linuksowe pojawiła się też druga część Wiedźmina. Co prawda wskutek tragicznej konwersji gra działa fatalnie, ale przynajmniej działa na systemie spod znaku pingwina, czego nie można powiedzieć o większości gier.

Pozostaje nam mieć nadzieję, że tym razem CD Projekt Red lepiej przyłożą się do konwersji i wypuszczą produkt, który będzie działał na maszynach z Linuksem równie dobrze, jak na tych z systemem Windows. W przeciwnym razie Wiedźmin 3: Dziki Gon okaże się jedynie ponownie opowiedzianym żartem. A żart, zwłaszcza tak kiepski, potrafi rozśmieszyć tylko raz.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst