REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

No i jest tablet Google'a w ramach Projektu Tango

Tablet, o którym nie tak dawno wspominano jedynie w niepotwierdzonych plotkach, będący kolejnym elementem prowadzonego przez Google projektu Tango, dziś został w pełnej krasie zaprezentowany światu. 7-calowe urządzenie, które na razie trafi jedynie do wybranych programistów, pomoże amerykańskiej firmie w próbach zeskanowania otaczającego nas świata.

05.06.2014
18:29
No i jest tablet Google’a w ramach Projektu Tango
REKLAMA
REKLAMA

Nowe urządzenie, zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, ma ekran o przekątnej równej 7", a jego obudowa jest zbliżona wyglądem bardziej do prototypu telefonu z tego samego programu, niż końcowego produktu rynkowego. W tym momencie jednak estetyka nie ma żadnego znaczenia.

Zasilany przez całkiem potężne podzespoły, z procesorem NVIDIA Tegra K1 na czele oraz 4 GB RAM i 128 GB pamięci tablet ma z pomocą specjalnych kamer (zwykła kamera, kamera śledząca ruch) oraz czujników podczerwieni mapować całe nasze otoczenie. W ten sposób będzie w stanie nie tylko tworzyć trójwymiarowe mapy wnętrz budynków, ale także zaoferuje zupełnie nowe możliwości twórcom gier oraz aplikacji.

NVIDIA jako przykład podaje chociażby możliwość zamiany na potrzeby gry naszego pokoju dziennego w prawdziwe pole bitwy oraz tworzenie rozbudowanych i skomplikowanych aplikacji AR. Rozwiązania Google mogą także przydać się w bardziej praktycznych zastosowaniach, jak chociażby przy przygotowywaniu ofert sprzedaży nieruchomości wraz ze szczegółową prezentacją wszystkich pomieszczeń.

tablet tango
REKLAMA

Tablet nie będzie oczywiście tani - zainteresowani programiści muszą zapłacić za niego około 1000 dol. Wysyłka rozpocznie się jeszcze w tym roku, jednak na razie nie można jeszcze składać zamówień. Możliwe jest jedynie pozostawienie kontaktowego adresu email, na który w swoim czasie otrzymamy odpowiednie powiadomienie.

Nie wiadomo także ile urządzeń trafi do programistów - Google zastrzega jedynie, że jest ich ograniczona liczba.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA