Tech  / News

Smukły gigant od Sony - debiutuje Xperia T3

Phablety możemy odnaleźć już w niemal każdym przedziale cenowym, od najniższej do najwyższej półki. Sony zdecydowało się dziś przypuścić atak na półkę średnią, prezentując "najcieńszy 5,3-calowy telefon na świecie" - Xperię T3.

Przy wymiarach równych 150,7 x 77 x 7 mm nie można niestety określić go mianem najbardziej kompaktowego telefonu w historii, ale jak na ponad pięciocalowy wyświetlacz, rezultat jest całkiem dobry. Tym bardziej, że całość ma masę zaledwie 148 gramów - nawet ostatnio pojawiały się smartfony z mniejszym ekranem, ale ważące więcej.

xperia t3

Specyfikacja jest dokładnie taka, jakiej można spodziewać się po mocnym modelu ze średniej półki. Ekran TRILUMINOS z BRAVIA Engine 2 ma rozdzielczość 1280x720 (PPI na poziomie 277), a za pracę Androida 4.4 odpowiada czterordzeniowy procesor Qualcomma (1,4 GHz) oraz 1 GB RAM. Do tego dochodzi jeszcze kamera z przodu (1,1 MPX), z tyłu (8 MPX) i zestaw standardowych modułów komunikacyjnych - od WiFi po NFC i LTE.

xperia t3 4

Zastosowany przez Sony akumulator o pojemności 2500 mAh ma wystarczyć na prawie 13 godzin rozmów lub 688 godzin czuwania, ale doskonale wiadomo, jak wypadają takie wyniki w porównaniu z rzeczywistością. Zgodna z zapowiedziami powinna być natomiast jakość wykonania dostępnej w trzech kolorach obudowy. Stalowa ramka otaczająca telefon oraz matowo wykończony tył wyglądają elegancko i powinny sprawdzić się w codziennym użytkowaniu.

Cena T3, zgodnie z przewidywaniami, nie należy do najwyższych, choć też nie jest także najniższa. Pierwsze potwierdzone informacje sugerują, że będzie ona wynosić mniej więcej 490 dol., czyli około 1500 zł. Widzieliśmy już wielokrotnie tańsze phablety, ale żaden z nich nie wyglądał tak efektownie jak nowa Xperia. Dodając do tego niezwykle cienką obudowę oraz bardzo przyzwoite parametry, osoby poszukujące telefonu z dużym ekranem i niekoniecznie kosztującego 3000 zł, z całą pewnością mogą przynajmniej pobieżnie zapoznać się z nowym produktem Sony.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst