REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Sprzęt

Samsung poukładał tablety. Nowa linia Galaxy Tab S ma być tym, czym Galaxy S w smartfonach

Tabletów od Samsunga na rynku jest sporo z różnych linii i kategorii cenowych. Dotychczas jednak koreański producent nie miał w swojej ofercie tabletów premium, którymi bezpośrednio rywalizowałby z iPadami. Od dzisiaj ma, bo dwa nowe tablety to początek nowej linii Galaxy Tab S.

Samsung poukładał tablety. Nowa linia Galaxy Tab S ma być tym, czym Galaxy S w smartfonach
REKLAMA

Galaxy Tab S ma być odpowiednikiem linii Galaxy S w smartfonach, w których Samsung prezentuje swoje flagowe modele potężnie wspierane marketingowo. Podobnie ma być z tabletami Galaxy Tab S - to one będą teraz flagowymi produktami Samsunga z kategorii tabletów.

REKLAMA
Samsung Tab Into Color, 7

Tym samym linia Galaxy Tab S zastąpi tablety z linii Pro, które - jak udało mi się nieoficjalnie dowiedzieć - Samsung będzie wygaszał.

To ciekawa sytuacja. Wydawało się bowiem, że tablety Pro, z bardzo ciekawą stylistyką oraz odmiennym UI systemu Android będą stanowiły chlubę Samsunga na rynku tabletów. Spekuluje się jednak, że nie zgodził się na to... Google, który pogroził palcem Koreańczykom za istotne zmiany w UI.

Będzie więc teraz tak: tańszy segment tabletów Samsung obsłuży linią Galaxy Tab, droższy Galaxy Tabem S i dodatkowo na rynku pozostanie linia Galaxy Note, której wyznacznikiem jest dołączany do tabletu rysik. Czyli będzie podobnie jak na rynku smartfonów, gdzie Samsung rozwija tanie modele Galaxy, droższe Galaxy S i Note'y dla tzw. kreatywnych klientów.

Samsung Tab Into Color, 5

Wyznacznikiem nowej kategorii tabletów Samsunga, przynajmniej dwóch pierwszych pokazanych dzisiaj na konferencji w Nowym Jorku, w której mieliśmy przyjemność uczestniczyć, ma być potężna rozdzielczość ekranu.

Samsung rzucam tym samym bezpośrednie wyzwanie Apple'owi, którego słynne ekrany Retina są wyznacznikiem popularności zarówno iPadów Air, jak i iPadów mini.

Oba Galaxy Tab S, czyli modele z przekątnymi ekranu 8,4 oraz 10,5, wyposażone są w ekran typu SUPER AMOLED o rozdzielczości... 2560 x 1600 (WQXGA). Samsung będzie komunikował oba tablety jako najlepsze ekrany na rynku.

Czy to się uda? Zapewne tak. Wydaje się, że istotniejsze z punktu widzenia rynku jest to, że Samsung będzie miał nową lokomotywę marketingową, która będzie ciągnęła całą kategorię tabletów koreańskiego producenta.

Samsung Tab Into Color, 9
REKLAMA

Więcej o samych tabletach w kolejnym tekście.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA