Tech  / News

Stało się! Pierwszy smartfon z Tizenem oficjalnie zaprezentowany

131 interakcji
dołącz do dyskusji

Miesiące oczekiwania na pierwszy telefon z systemem operacyjnym Tizen można uznać za zakończone. Samsung oficjalnie zapowiedział urządzenie, które pozwoli użytkownikom na rozpoczęcie przygody z nową platformą.

Model Samsung Z zostanie zaprezentowany podczas rozpoczynającej się jutro Tizen Developer Conference w San Francisco.

samsung tizen

Telefon wyposażono w ekran HD Super AMOLED (1280 x 720) o przekątnej 4,8", czterordzeniowy procesor o taktowaniu rdzenia 2,3 GHz, 2 GB RAM, 16 GB wbudowanej pamięci oraz wsparcie dla kart microSD do 64 GB. Z przodu znajdzie się kamera o rozdzielczości 2,1 MPX, natomiast główna kamera będzie miała 8 MPX.

Samsung Z zaoferuje także łączność LTE, WiFi, Bluetooth 4.0, USB 2.0, NFC, IR oraz GPS/GLONASS. Akumulator będzie miał pojemność 2600 mAh, a wymiary smartfonu wyniosą 138,2x69,8x8,5 mm przy 136 gramach.

Nie zabraknie także dodatków charakterystycznych dla Samsunga. Odblokować urządzenie będzie można za pomocą czytnika odcisków palca, a Tizen 2.2.1 zostanie wzbogacony o kilka dodatkowych aplikacji (w tym S Health 3.0).

samsung tizen 2

Najnowszy model Samsunga trafi na rynek w trzecim kwartale tego roku. W tym okresie będą mogli kupić go mieszkańcy Rosji, jednak w planach jest także wprowadzenie go do sprzedaży na innych rynkach.

Zdjęcie pochodzi z serwisu Shutterstock.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst