Sprzęt  / News

Trudny wybór - LG G Watch czy Samsung Gear Live?

Picture of the author

Trzy miesiące musieli czekać najwięksi entuzjaści Androida w formie "ubieralnej" na premierę pierwszych urządzeń z tym systemem. Dziś w nocy do Google Play trafiły jednak nareszcie dwa inteligentne zegarki - jeden od LG oraz jeden od Samsunga.

Od razu warto jednak zaznaczyć jedno - oczywiście nie kupimy ich w Polsce. Gear Live dostępny jest dla mieszkańców Kanady, Francji, Niemiec, Irlandii, Włoch, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, natomiast LG G Watch dodatkowo dla Australii, Indii, Japonii, Korei Południowej i Francji. Czy jednak jest na co czekać? I jeśli tak, to na który model?

Pod względem specyfikacji obydwa urządzenia są bliźniaczo do siebie podobne. Zarówno smartwatch od Samsunga jak i LG dysponuje ekranem o przekątnej nieco powyżej 1,6" (LG - 1,65", Samsung - 1,63"), ale Gear wyraźnie wygrywa rozdzielczością - 320x320, przy 280x280 LG. W przypadku Gear Live mamy też do czynienia z wyświetlaczem Super AMOLED, podczas gdy G Watch oferuje nam IPS LCD. Niezależnie jednak od rodzaju tego elementu, obydwa są cały czas aktywne i wyświetlają godzinę oraz najważniejsze informacje bez konieczności podejmowania jakichkolwiek akcji.

Przekłada się to niestety bezpośrednio na czas pracy urządzeń bez konieczności podłączania ich do ładowarki. Akumulator o pojemności 400 mAh z LG pozwala na około 1 dzień pracy, podczas gdy Samsung z mniejszym akumulatorem (300 mAh), ma zaoferować maksymalnie dwa dni lub nawet 6, ale tylko w przypadku mało intensywnego użytkowania.

Z zewnątrz różnic jest nieco więcej. Gear Live dostępny jest w kolorze srebrnym, z czarnym lub fioletowym paskiem przy stałym kolorze obudowy, podczas gdy G Watch oferuje nam opcję wyboru jednego z dwóch kolorów koperty. Oba są też zgodne z każdym paskiem o szerokości 22 mm, nawet tymi przeznaczonymi dla zwykłych zegarków. I produkt LG i Samsunga spełnia przy tym normę wodoszczelności IP67, choć na korzyść Samsunga przemawia metalowe wykończenie. W pojedynku na jak najmniejsze wymiary wygrywa LG, którego produkt mierzy 37,9 x 46,5 x 9,95mm, podczas gdy konkurent Samsunga - 37,9 x 56,4 x 8,9mm. Live jest przy tym o 4 gramy lżejszy (63 g vs 59 g).

Podzespoły odpowiadające za pracę tych dwóch zegarków są natomiast niemal identyczne. Gear Live i G Watch wyposażono w 512 MB RAM, 4 GB wbudowanej pamięci i Bluetooth 4.0 LE. Za wydajność pracy w LG odpowiada Snapdragon, natomiast Samsung nie zdradził, jaki układ zastosowano w jego zegarku. Jeśli chodzi o czujniki, obydwa posiadają wieloosiowy żyroskop, akcelerometr i kompas. Gear dodatkowo oferuje czujnik pracy serca.

Ceny? Samsung Gear Live kosztuje 200 dol., podczas gdy jego jedyny jak na razie konkurent został wyceniony nieco wyżej, na 229 dol.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst